iPhone 13: Чи реальна підтримка супутникового зв’язку?

Кілька днів тому з’явилися повідомлення, що майбутня серія iPhone 13 буде підтримувати зв’язок з низькоорбітального супутниковою системою (LEO).

За словами Куо Мінг-Чі, iPhone 13 буде підтримувати низькоорбітальні супутникові системи. Це дозволить користувачам здійснювати дзвінки та відправляти повідомлення без покриття 4G і 5G. Як тільки новина стала надбанням громадськості, це викликало бурхливі обговорення.

Фактично, ця новина також привела до рекордного зростання акцій Apple. Перевага супутникового зв’язку в тому, що не буде проблем з поганим сигналом. Якщо покриття 4G / 5G погане, користувачі як і раніше можуть відправляти повідомлення і дзвонити через супутникову систему.

iPhone 13: Чи реальна підтримка супутникового зв'язку?

Куо Мін-Чі стверджує, що в iPhone 13 буде використовуватися «кастомний» чип основної смуги частот Qualcomm X60. Цей чип підтримує смугу частот n53, використовувану компанією супутникового зв’язку Globalstar.

Однак деякі аналітики та експерти по мобільному зв’язку ставлять під сумнів звіт Куо Мін-Чі. Аналітики спростували чутки про те, що «Apple iPhone 13 буде підтримувати супутниковий зв’язок». Аналітики також стверджують, що кастомні чипи поліпшать з’єднання 5G, що існує.

iPhone 13, швидше за все, не буде підтримувати супутниковий зв’язок

Проблема тут в тому, що супутниковий зв’язок взагалі не використовує деякі смуги частот. Швидше за все, Apple просто буде використовувати один зі звичайних старих наземних частотних діапазонів Globalstar для розширення з’єднань LTE.

За даними Bloomberg, супутникова функція, яку розробляє Apple, дозволяє користувачам відправляти текстові повідомлення тільки в екстрених ситуаціях. Ця функція також дозволяє користувачам iPhone повідомляти про надзвичайні ситуації в районах, де немає покриття мережі.

Однак компанія навряд чи запустить цю функцію у 2021 році. Apple, ймовірно, представить цю функцію як службу екстреної допомоги та не замінить поточну мережу SMS і викликів.

Крім того, Bloomberg також стверджує, що Apple не буде запускати цю послугу в усіх регіонах. Її доступність буде залежати від місцевих правил і розташування супутників. Вбудована функція зажадає від користувача вийти на вулицю і йти в зазначеному напрямку, щоб допомогти iPhone під’єднатися до супутника. З’єднання може бути не миттєвим, і для успішного встановлення зв’язку iPhone із супутником може знадобитися до хвилини.

Для підключення до супутника буде потрібно спеціальний чип модему, і Apple продовжить використовувати технологію Qualcomm в найближчі кілька років. Неясно, чи буде Apple співпрацювати з Globalstar, про що згадував Мінг-Чі Куо.

У кращому випадку n53 — це просто «канал Wi-Fi, який ніхто не використовує» з тією ж частотою. З цієї точки зору, принаймні, протягом одного або двох років ми не зможемо використовувати «супутниковий iPhone» від Apple.

Читайте Gizchina в Google News

Офіційний партнер GizChina Ukraine — магазин Electronic World
Промокод «GizChina» в коментарі до замовлення

Джерело
Поділитися з друзями
blank

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, складанням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: