Google заплатить Apple 15 мільярдів доларів

У браузері Safari власної системи Apple пошукова машина за замовчуванням завжди вважалася предметом суперечок з боку великих пошукових гігантів. В останньому звіті, опублікованому аналітиком Bernstein Тоні Сакконагі з інвестиційного банку, говориться, що для збереження статусу пошуку за замовчуванням у браузері Safari Google може виплатити Apple 15 мільярдів доларів в цьому році. Це на 50% більше, ніж 10 мільярдів доларів минулого року.

Google заплатить Apple 15 мільярдів доларів

Більш того, в наступному році цей збір збільшиться до 18-20 млрд доларів. Ця оцінка використовує інформацію з «розкриття інформації в публічних архівах Apple, а також висхідного аналізу платежів Google TAC (витрат на залучення трафіку)».

Тоні Сакконагі стверджує, що Google забезпечить перевагу над Microsoft в тендерах. Однак в майбутньому ця плата буде мати два ризику: один — нормативний ризик, а інший — те, що Google вважатиме угоду марною.

Його слова:

«Ми бачимо два потенційних ризиків для платежів GOOG на користь AAPL:

(1) регуляторний ризик, який, на нашу думку, реальний, але вірогідний через кілька років, ми бачимо потенційний вплив несприятливого рішення на 4-5% на валовий прибуток Apple;

(2) що Google вирішує взагалі перестати платити Apple за те, щоб вона була пошуковою системою за замовчуванням, або спробує переглянути умови й платити менше. У попередньому дослідженні ми відзначали, що GOOG, ймовірно, платить за те, щоб Microsoft не перебила його. Проте з урахуванням того, що у 22 фінансовому році виплати можуть наблизитися до 18-20 млрд доларів, не виключено, що Google може переглянути свою стратегію».

Google Search — найпопулярніша пошукова система у світі

Судячи з останніх звітів, тільки на ринку Великобританії минулого року Google заплатив Apple 1,5 мільярда доларів, щоб забезпечити собі позицію пошукової системи в браузері Safari. В області пошуку Google досяг угод з багатьма великими виробниками мобільних телефонів, такими як Apple. Відповідно до угоди, Google Search буде виплачувати цим партнерам частину доходів від пошукової реклами в обмін на те, що пошукова система Google за замовчуванням буде знаходитися на пристрої.

Протягом багатьох років Apple серйозно критикувала збереження цієї пошукової системи за умовчанням на iPhone, iPad і Mac. Однак у компанії є пояснення цієї дії. За словами старшого директора Apple по глобальній конфіденційності Джейн Хорват, попри заклопотаність з приводу конфіденційності, Google Search є найпопулярнішою пошуковою системою на цей час.

Звичайно, ми знаємо, що багато користувачів захочуть побачити те, що вони знають. Практично всі вже знають цю пошукову систему. Джейн Хорват додає:

«Зараз Google — найпопулярніша пошукова система. Ми підтримуємо Google, але у нас також є вбудована підтримка DuckDuckGo, а недавно ми також розгорнули підтримку Ecosia».

Читайте Gizchina в Google News

Офіційний партнер GizChina Ukraine — магазин Electronic World
Промокод «GizChina» в коментарі до замовлення

Джерело
Поділитися з друзями
blank

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, складанням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: