OPPO визначає майбутнє фотографії вже сьогодні: компанія представила інноваційні технології обробки зображень

Сьогодні провідний світовий бренд інтелектуальних пристроїв OPPO провів презентацію «2021 OPPO Future Imaging Technology». У межах онлайн-заходу компанія продемонструвала серію нововведень в галузі технологій обробки зображень для смартфонів: оновлені датчики, модулі та алгоритми. Компанія OPPO зосередилася на саморозвитку й оптимізації основних технологій обробки зображень, щоб користувачі могли «легко закарбувати красу життя».

До інновацій належить RGBW сенсор нового покоління від OPPO, безперервний оптичний зум OPPO 85–200 мм, технологія OPPO Five-axis OIS і підекранна камера нового покоління із запатентованими AI алгоритмами. Використовуючи сучасні технології, OPPO зробила великий технологічний стрибок, що охоплює різні можливості обробки зображень, як-от світлочутливість, масштабування, стабілізація, попередні дослідження формфактора майбутнього продукту й багато іншого.

RGBW сенсор нового покоління підвищує світлочутливість і покращує колірні характеристики

RGBW сенсор нового покоління від OPPO значно покращує світлочутливість завдяки додатковим білим субпікселям (W), інноваційній технології DTI та розробленому компанією алгоритму пікселів «4-в-1». Новий сенсор, на відміну від попередників, уловлює на 60 % більше світла, досягаючи зниження шуму на 35 % і даючи змогу отримувати більш чіткі та яскраві зображення за поганого освітлення.

RGBW сенсор нового покоління від OPPO

RGBW сенсор нового покоління виготовлений із використанням найсучасніших технологій виробництва й обробки. Це збільшує обчислювальну потужність, необхідну для виконання складних алгоритмів, і обсяг даних, видобутих за допомогою білих пікселів. Запатентований OPPO алгоритм пікселів «4-в-1» допомагає істотно поліпшити колірні характеристики датчика, запобігши таким проблемам, як неточна передача кольору й муарові візерунки. А провідна технологія ізоляції пікселів DTI та обробка DeepSi усувають субпіксельні перехресні перешкоди й покращують якість зображення.

RGBW датчик нового покоління не лише полегшує фотозйомку за недостатнього освітлення, але й робить портрети виразнішими як на фото, так і на відео, покращуючи колір шкіри, текстуру й контраст. Гаджети OPPO оснащуватимуть новим датчиком із четвертого кварталу 2021 року.

Нові модулі: безперервний оптичний зум OPPO 85-200 мм підтримує надплавне масштабування, а п’ятиосьова оптична стабілізація зображення OPPO Five-axis OIS гарантує чіткіші знімки

Новий модуль становить собою безперервний оптичний зум 85–200 мм без втрати якості, який змінює конструкцію базового структурного модуля на апаратному рівні:

  • він уперше використовує технологію лінз G + P (скло + пластик), представляючи дві ультратонкі високоточні асферичні скляні лінзи для значного посилення оптичних ефектів, зокрема для мінімізації розсіяного світла;
  • інноваційне використання тунельного датчика магнітоопору (TMR датчик) дає лінзам змогу рухатися в модулі камери більш стабільно й точно;
  • модернізований двигун із напрямним валом збільшує динамічний нахил, за якого система лінз може переміщатися, легко підтримуючи безперервне оптичне масштабування без втрати якості за більш високого збільшення.

Безперервний оптичний зум OPPO 85–200 мм

Ці нововведення підтримують безперервний оптичний зум за еквівалентних фокусних відстаней від 85 мм до 200 мм, забезпечуючи чіткі зображення за будь-якого рівня збільшення, від великого плану та портретів до пейзажів, без необхідності кадрування. Крім того, ця технологія дає змогу уникнути частих проблем, як-от стрибки, неточність балансу білого чи спотворення кольору, які можуть виникнути у звичайних багатокамерних зум-системах.

Ще одна новинка компанії, п’ятиосьова оптична стабілізація зображення OPPO Five-axis OIS, дає системному процесору змогу отримувати дані про рух від гіроскопа, аналізувати їх і розбивати на компоненти за допомогою алгоритмів. Потім дані передаються на два рухомі компоненти: лінзу й датчик зображення, які приводяться в дію спеціальними двигунами.

Якщо рух незначний, зображення стабілізуються переважно завдяки оптичній стабілізації картинки зі зсувом лінзи, що охоплює горизонтальне (X) і вертикальне (Y) зміщення. Але якщо амплітуда руху порівняно велика, використовується також оптична стабілізація зі зміщенням датчика, зокрема горизонтальне зміщення (x), вертикальне зміщення (y) та обертання, а також алгоритм компенсації для досягнення стабілізації за п’ятьма осями.

Це забезпечує максимальний кут стабілізації ±3°, що втричі більший, ніж за використання на мобільних пристроях традиційної технології OIS (оптична стабілізація). Водночас датчик може зміщуватися з точністю до 2 мкм. Запатентована технологія алгоритмів OPPO значно покращує стабільність, чіткість і кольоропередачу за зйомки в нічний час або в русі, а також збільшує компенсацію вібрації до 65 %. Гаджети OPPO матимуть п’ятиосьову оптичну стабілізацію з першого кварталу 2022 року.

Технологія OPPO Five-axis OIS

Новий алгоритм: розроблені OPPO алгоритми підтримують підекранну камеру нового покоління, забезпечуючи баланс якості дисплея та камери

OPPO також продемонструвала підекранну камеру нового покоління для смартфонів. Інноваційна геометрія пікселів забезпечує високу якість зображення з роздільною здатністю 400 пікселів на дюйм у ділянці підекранної камери. А прозора проводка й новий дизайн дають змогу отримати вищу якість відображення з більш плавним візуальним сприйняттям. Піксельна схема, що керує лише одним пікселем на екрані («1-к-1»), і технологія точної алгоритмічної компенсації OPPO дають змогу краще контролювати колір і яскравість дисплея, з відхиленням лише близько 2 %, і збільшують строк служби дисплея до 50 %.

Крім того, Дослідний інститут OPPO в США розробив серію AI алгоритмів зображення для зменшення дифракції, запобігання конденсації, HDR і AWB, щоб оптимізувати якість зображеннь підекранної камери. AI модель зниження дифракції від OPPO, протестована на десятках тисяч зображень, запобігає проблемам, пов’язаним із дифракцією на джерелі світла, і дає користувачам змогу отримувати більш чіткі та природні фото.

Щоб задовольняти мінливі вимоги користувачів до фото- та відеозйомки, OPPO продовжує нарощувати свої глобальні науково-дослідні потужності. Компанія вже має 6 науково-дослідних інститутів, 5 центрів досліджень та розробок і десятки лабораторій по всьому світу, зокрема нову лабораторію обробки зображень у Гайдарабаді, Індія, і лабораторію в Йокогамі, Японія, відповідальну за створення технологій обробки зображень для серії OPPO Reno. Компанія й надалі впроваджуватиме власні технології обробки зображень і поглиблюватиме співпрацю з галузевими партнерами, щоб забезпечувати користувачам найкращий досвід.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, збиранням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua