Шпигунська програма Pegasus Spy була виявлена ​​на телефонах багатьох репортерів

The Guardian повідомляє, що французька агенція з кібербезпеки ANSSI виявила сліди шпигунського програмного забезпечення Pegasus на мобільних телефонах трьох репортерів місцевих ЗМІ. Один із ЗМІ готується розпочати судові дії.

Розслідування ANSSI розпочалося зі звіту про розслідування проєкту «Pegasus», опублікованого наприкінці липня неприбутковими організаціями «Forbidden Stories», «Amnesty International’s Security Lab» та 17 ЗМІ по всьому світу.

Виявляється, у них є копія списку із 50 000 телефонних номерів, на яких націлені клієнти ізраїльської хакерської компанії NSO Group. Вони намагаються проникнути в ці телефони за допомогою програми-шпигуна Pegasus, створеної NSO.

Цього разу Pegasus націлився на репортерів

Причиною уваги звіту є те, що NSO рекламує, що він надає урядові лише інструменти для боротьби з тероризмом та злочинними діями. Однак ANSSI виявив, що у списку є багато журналістів, дисидентів та політиків з усього світу. Там щонайменше 180 репортерів.

Шпигунська програма Pegasus Spy була виявлена ​​на телефонах багатьох репортерів

Розслідування ANSSI виявило, що Pegasus шпигував за 3 журналістами у Франції. Серед них — старший репортер міжнародного телебачення France 24. Двома іншими журналістами були Ленаїг Бреду та Едві Пленель з французького слідчого вебсайту Mediapart.

Репортери були розлючені через спостереження за мобільними телефонами. Також вони побоювалися, що це вплине на джерела країн, з якими вони контактували. Старший репортер, пов’язаний з France 24, зазнав нападу Pegasus на телефон у травні 2019 року, вересні 2020 року та січні 2021 року відповідно. Телеканал France 24 готовий вжити судових заходів.

«Ми ошелешені та сердиті, що журналісти можуть стати об’єктом шпигунства. Ми не будемо приймати це лежачи. Будуть судові дії».

Не тільки журналісти, а й політики

У списку не лише журналісти, а й президент Франції Еммануель Макрон та 15 французьких чиновників до і після них. Але ANSSI не підтвердила, чи були зламані мобільні телефони цих чиновників.

NSO продовжує заперечувати, що історії табу та список, отриманий Amnesty International, є мішенями Pegasus. NSO заявила, що Макрон ніколи не був “мішенню” жодного зі своїх клієнтів.

Таким чином, компанія заперечує, що він був обраний для спостереження або контролювався за допомогою Pegasus. Однак уряд Ізраїлю розпочав розслідування діяльності NSO. Крім того, він скликав екстрене засідання. Вони хочуть оцінити можливий вплив проєкту Pegasus на поле безпеки країни.

PS Франція — не єдина країна, яка страждає від проєкту Pegasus.

Читайте Gizchina в Google News

Офіційний партнер GizChina Ukraine — магазин Electronic World
Промокод «GizChina» в коментарі до замовлення

Джерело
Поділитися з друзями
blank

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, складанням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( 7 оцінок, середнє 3.43 з 5 )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: