Dark mode: Економія заряду — маркетинговий хід?

Одним з найбільших нововведень в Android 10 був темний дизайн операційної системи. Після оновлення смартфона до цієї версії прошивки він почав пропонувати «перейти на темну сторону» інтерфейсу. Під час просування нової функції розробники говорили про те, що впровадження темної теми давно назріло і має лише переваги.

Серед переваг — комфортність роботи зі смартфоном у вечірній та нічний час, а також збільшення автономності роботи на пристроях, оснащених OLED-дисплеями. Через те, що чорні пікселі не виділяються на екранах з OLED-екранами, досягається меньши витрати акумулятора. Але вчені з American Purdue University прийшли до висновку, що розмови про збільшення тривалості роботи надто перебільшені.

Вони провели дослідження, яке показало, що темна тема дає значне збільшення автономії лише тоді, коли він активований при переході зі світлого інтерфейсу, яскравість якого близька до 100%.

Але фокус у тому, що більшість користувачів працюють зі смартфонами Android, де яскравість зазвичай на рівні 30-50%. У цьому випадку темний режим дозволяє отримати лише 3-9% збільшення часу роботи й користувач навряд чи відчує позитивний ефект з точки зору збільшення часу роботи.

Темний режим не економить багато акумулятора, як це рекламується

Враховуючи, що навряд чи багато з вас, і я теж, будемо постійно «крутити» яскравість до максимального рівня на постійній основі, розраховувати на відчутне збільшення автономності пристрою не варто.

Вчені дійшли висновку, що маркетологи все ще досить хитрі й перебільшили ефект використання темної теми для автономності пристрою.

Dark mode: Економія заряду — маркетинговий хід?

«Коли промисловість поспішила перейти на темний режим — вона ще не мала інструментів для точного вимірювання споживання енергії за пікселями — сказали професор кафедри електротехніки та обчислювальної техніки Чарлі Ху, професори Майкл та Кетрін Бірк. «Але тепер ми можемо надати розробникам необхідні інструменти, щоб надати користувачам більш енергоефективні програми».

«Тести, проведені в минулому для порівняння впливу світлового режиму з темним режимом на час автономної роботи, розглядали телефон як чорну скриньку, зіткнувшись з OLED-дисплеєм разом з мільйонами інших компонентів телефону. Наш інструмент може точно ізолювати частину розряду акумулятора за допомогою OLED-дисплея» — сказав Пранаб Деш, доктор філософії, який працював з Ху над дослідженням.

Читайте Gizchina в Google News

Офіційний партнер GizChina Ukraine — магазин Electronic World
Промокод «GizChina» в коментарі до замовлення

Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, складанням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( 5 оцінок, середнє 3.4 з 5 )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: