Павло Дуров: Apple і Google винні у зломі смартфонів

Нещодавно вибухнув черговий шпигунський скандал, коли журналістам вдалося з’ясувати, що спецслужби ряду країн стежать за політиками та впливовими людьми за допомогою шпигунського програмного забезпечення ізраїльської компанії NSO. Мова йде про програмне забезпечення «Pegasus», яке вже з’явилося у справі стеження за журналістами телеканалу «Аль-Джазіра».

Потім скандал зам’яли, але цього разу історія отримала великий відгук. Президент Франції Еммануель Макрон навіть змінив свій смартфон та номер телефону. Він також вимагав пояснень від ізраїльського прем’єр-міністра Нафталі Беннета про діяльність NSO, а також цікавився, чи вживає Ізраїль якихось заходів для посилення контролю над компанією з кібербезпеки.

Засновник Telegram Павло Дуров також долучився до обговорення теми злому смартфонів і останнім часом він все частіше коментує ці питання. Він часто звинувачує Apple, яку він вважає практично найбільшим злом. Але цього разу він також звинувачує Google.

За словами Дурова, він був об’єктом моніторингу шпигунським програмним забезпеченням NGO Pegasus з 2018 року, але це не викликало у нього занепокоєння. Як кажуть, чесним людям нема чого приховувати та важливої ​​інформації вони не знайдуть.

Але такі засоби спостереження використовуються проти набагато могутніших і відоміших людей. І те, що це можливо, є виною Apple і Google які створили небезпечні програмні продукти, і це стало «величезною проблемою для людства».

За замовленням спецслужб Apple та Google навмисно впроваджують бекдори в iOS та Android

Павло Дуров: Apple і Google винні у зломі смартфонів

«Тому я запрошую уряди світу почати діяти проти дуополії Apple і Google на ринку смартфонів, щоб змусити їх відкрити свої екосистеми та створити умови для кращої конкуренції», — сказав Павло Дуров. Але чиновники вагаються, і він сподівається, що новина про те, що вони самі могли бути об’єктом спостереження, спонукає їх передумати.

Пам’ятайте, що засновник Telegram раніше говорив, що Apple і Google є частиною глобальної системи спостереження за людьми. Компанії свідомо вводять бекдори у свої операційні системи, маскуючи їх як помилки безпеки, які дозволяють спецслужбам отримувати доступ до інформації на будь-якому смартфоні світу.

За словами Павла Дурова, проблема в тому, що користуватися такими інструментами спостереження може кожен. Будь-який смартфон iPhone та Android може бути зламаний не тільки американськими спецслужбами; а також будь-якою іншою організацією. Він впевнений, що «немає можливості захистити ваш пристрій від цього. Не має значення, якими додатками ви користуєтесь, оскільки система зламана на більш глибокому рівні».

Насправді Павло Дуров звинуватив Apple і Google в тому, що смартфони можна зламати. А все тому, що вони навмисно вбудовують джейлбрейк у бекдори в iOS та Android і роблять це за вказівкою спецслужб.

Є ймовірність того, що він правий. NSO Group працює з 2011 року й успішно працює вже десять років, продаючи свої засоби спостереження. Це означає, що Android і iOS мають благодатний ґрунт для злому смартфонів.

Читайте Gizchina в Google News

Офіційний партнер GizChina Ukraine — магазин Electronic World
Промокод «GizChina» в коментарі до замовлення

Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, складанням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( 10 оцінок, середнє 2.9 з 5 )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: