Деякі інсталяційні образи Windows 11 містять троянів

До фактичного випуску Windows 11 існували неофіційні версії (дзеркальні версії) цієї системи.

На жаль, деякі з цих дзеркал Windows 11 ISO, завантажені з неофіційних джерел, приховують небезпеку. Kaspersky повідомляє, що ці образи ISO часто містять шкідливе програмне забезпечення. Касперський повідомив приклад — 86307_windows 11 build 21996.1 x64 + activator.exe з 1,75 ГБ.

Розмір файлу становить 1,75 ГБ, що здається вірогідним, але насправді більша частина файлу складається з файлу DLL, який містить багато марної інформації.

Деякі інсталяційні образи Windows 11 містять троянів

Відкриття цього виконуваного файлу запустить інсталятор, який виглядає як звичайний майстер встановлення Windows. Однак його основна мета — завантажити та запустити інший виконуваний файл, який є більш цікавим.

Другий виконуваний файл також є програмою встановлення, він навіть постачається з ліцензійною угодою, яку читає дуже мало людей. Підроблена Windows 11 називає його «менеджером завантажень для 86307_windows 11 build 21996.1 x64 + активатор» (86307_windows 11 build 21996.1 x64 downloader + activation). Якщо ви приймете угоду, на вашому пристрої будуть встановлені різні шкідливі програми.

Деякі інсталяційні образи Windows 11 містять троянів

Касперський стверджує, що вони виявили сотні спроб зараження за допомогою програм, подібних до Windows 11. Значна частина цих шкідливих програм складається з завантажувачів, завдання яких — завантажувати та запускати інші програми.

Ці інші програми можуть бути дуже різноманітними — від відносно нешкідливого рекламного програмного забезпечення (яке Касперський класифікує як невірусне) до потужних троянських програм. Він також стверджує, що деякі з цих програм є викрадачами паролів, вразливими місцями та «іншими надокучливими речами».

Оскільки Microsoft надає Windows 11 безплатно, найкращий спосіб отримати програмне забезпечення — це приєднатися до програми Window 11 Insider.

Просто перейдіть на вкладку «Оновлення та безпека» в програмі Windows 10 «Налаштування» і прокрутіть вниз до «Плану попередньої оцінки Windows». Звичайно, передумовою є відповідати мінімальним вимогам до конфігурації апаратного забезпечення Windows 11.

Windows 11 оптимізує програми Win32

Є повідомлення, що основна увага команди Microsoft щодо оптимізації додатків — це традиційні програми Win32, а не UWP. Зокрема, Windows 11 зосередиться на вкладенні WinUI 3 у програми Win32. Останнє було оголошено на конференції Build 2020. Це новий користувальницький інтерфейс, який успадковує традиції WinUI та UWP XAML, а також надає найновіші графічні функції та стилі Fluent Design.

Office, оновлений Windows 11, здається, є мікросвітом WinUI3. Так званий додаток Win32 насправді найпоширеніший і звичний для нас — це виконувана програма .exe, але снує велика кількість програм, несумісних із візуальним стилем Win11. За інформацією Microsoft, офіційна версія Windows 11 надійде до кінця року.

Читайте Gizchina в Google News

Офіційний партнер GizChina Ukraine — магазин Electronic World
Промокод «GizChina» в коментарі до замовлення

Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, складанням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( 8 оцінок, середнє 3.25 з 5 )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: