Баг iOS вбиває Wi-Fi в iPhone

Reverse engineering specialist Карл Шоу виявив помилку в системному програмному забезпеченні iPhone, через яку при підключенні до точки доступу з певною назвою модуль Wi-Fi, вбудований в смартфон, вимикається. Примітно, що ні перезавантаження пристрою, ні зміна назви мережі не допомагають відновити функціональність.

Згідно з повідомленнями, Карл Шоу експериментально створив точку доступу Wi-Fi з назвою «% p% s% s% s% s% n» і спробував під’єднатися до неї. Виявилося, що після проходження автентифікації його iPhone просто автоматично вимкнув функцію Wi-Fi й не дозволив її повторно активувати. Робота бездротового адаптера не відновилася навіть після перезапуску смартфона.

«Після підключення до мого персонального Wi-Fi з SSID “% p% s% s% s% s% n” мій iPhone назавжди вимкнув функцію Wi-Fi. Ні перезавантаження, ні зміна SSID не виправлять ситуацію», — написав Карл Шоу у Twitter.

У цьому експерименті використовувався iPhone XS під управлінням iOS 14.4.2. Джерело зазначає, що наявність помилки підтверджено на iPhone з iOS 14.6, функція Wi-Fi на ньому також вимкнена при підключенні до точки доступу з раніше згаданою назвою.

Єдиний спосіб відновити функціональність Wi-Fi у цьому випадку — скинути налаштування мережі на iPhone до заводських значень. Виявлена ​​помилка досить серйозна, оскільки це може використовуватися кіберзлочинцями для запуску таких точок доступу в місцях скупчення людей з метою саботажу.

Старі iPhone отримали оновлення безпеки

Нещодавно Apple несподівано випустила оновлення операційної системи для iPhone та iPad, які вже занадто старі та не підтримують iOS 14 або навіть iOS 13. Нова версія програмного забезпечення стосується уразливостей безпеки в Apple.

iOS 12.5.4 не надасть користувачам старих смартфонів та планшетів додаткові функції; це “патч” для усунення критичних вразливостей — потенційних цілей для хакерських атак. Пристрої, сумісні з новим програмним забезпеченням, включають iPhone 5S, iPhone 6 та iPhone 6 Plus; а також iPod touch шостого покоління, перший iPad Air, iPad Mini 2 та iPad Mini 3.

За словами Apple, build 16H50 видаляє код з операційної системи із прихованою вразливістю, яка потенційно може призвести до пошкодження пам’яті. Крім того, він виправляє два недоліки механізму браузера WebKit; що дозволило зловмисникам використовувати шкідливий вебвміст для запуску довільних програм на смартфоні.

За словами Apple, обидві вразливості “можна активно використовувати”. У будь-якому випадку всі власники старих продуктів Apple повинні перевірити в налаштуваннях оновлення; і встановіть його негайно.

Це не перше оновлення системи безпеки, яке Apple випустила для старих пристроїв. У травні компанія випустила iOS 12.5.3, щоб «вилікувати» деякі проблеми з пошкодженням пам’яті та оптимізувати систему; iOS 12.5.2 був доступний у березні, а iOS 12.5.1 у січні.

Читайте Gizchina в Google News

Офіційний партнер GizChina Ukraine — магазин Electronic World
Промокод «GizChina» в коментарі до замовлення

Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, складанням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: