Найбільший витік даних, що включає 8,4 мільярда паролів, відбувається саме зараз

iOS 15 та багато інших удосконалень програмного забезпечення були представлені зовсім недавно. І логічно, що мільйони шанувальників Apple почали вихваляти нову систему.

Але ми тут, щоб повідомити вам, що причин для веселощів не так багато. Як повідомляє BGR, ці функції конфіденційності стануть досить критичними, коли нова система буде впроваджена з iOS 15. Мало того, жодна з чинних систем не може забезпечити запобігання витоку даних.

Інформація, згідно з якою текстовий файл розміром 100 ГБ, що містить 8,4 мільярда паролів, тепер доступний на популярному форумі хакерів надходить від CyberNews. Файл має назву “RockYou2020”, і ми вважаємо, що він поєднує паролі, викрадені через попередні порушення та витоки даних.

До речі, якщо ви пам’ятаєте, ще у 2009 році відбувся величезний витік даних, а саме RockYou. Тоді «шахраї проникли на сервери вебсайтів соціальних додатків і отримали в руки понад 32 мільйони паролів користувачів, що зберігаються у простому тексті».

Раніше цього року на різних відповідних форумах та вебсайтах ми спостерігали дискусії, в яких говорилося, що існує так звана “Компіляція багатьох порушень”, або COMB. Він отримав таку назву, оскільки масштаб незрівнянний з усіма попередніми витоками.

Скажімо, найбільший витік даних включав 3,2 мільярда пар з адреси електронної пошти та пароля. Інформація була сформована на основі наявних даних, викрадених у таких компаній, як Netflix та LinkedIn.

Ваші паролі потрапляють у цей витік даних?

Зараз новий файл містить понад 8,4 мільярда паролів, що більш ніж удвічі перевищує попередню колекцію. Населення Землі перевищує 7 мільярдів. Це просто означає, що файл витоку даних містить принаймні один із наших паролів.

Ми маємо на увазі, швидше за все, щонайменше один з наших акаунтів є у списку. Щоб перевірити, чи є там ваш обліковий запис, ви можете скористатися інструментом CyberNews.

«Поєднуючи 8,4 мільярда унікальних варіацій паролів з іншими компіляціями порушень, що включають імена користувачів та адреси електронної пошти, шахраї можуть використовувати колекцію RockYou2021 для монтування словника паролів та спрямування атак на незліченну кількість онлайн-акаунтів», — зазначає CyberNews.

«Оскільки більшість людей повторно використовують свої паролі в кількох додатках та на вебсайтах, кількість облікових записів, на які, внаслідок цього витоку, впливають атаки за допомогою набору облікових даних та паролів, може потенційно досягти мільйонів, якщо не мільярдів».

Нещодавно ми бачили багато випадків, коли хакери продавали викрадені дані на зачинених форумах. Це новий спосіб заробітку. Але це також насторожує, оскільки кіберзлочинність набирає обертів, і немає жодної міри, яка могла б протистояти хакерам. А хто страждає найбільше? Звичайно, ми – звичайні користувачі.

Читайте Gizchina в Google News
Джерело
Поділитися з друзями

Головний редактор gizchina.com.ua.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: