DxOMark: OLED-екрани частіше спричиняють втому очей, ніж РК-дисплеї

Мерехтіння відноситься до безперервного поперемінного вмикання та вимикання екрана. Хоча ми можемо і не підозрювати про мерехтіння, фізіологічно око все одно реагує на мерехтіння, а райдужка розширюється і стискається відповідно до змін яскравості. Ця мимовільна фізіологічна реакція може пояснити причину головного болю, особливо після тривалого перегляду екрана. Очі будуть відчувати втому, оскільки очі працювали наполегливо. Особливо це стосується перегляду екрана в темному середовищі.

Причина мерехтіння

На жаль, мерехтіння на екранах мобільних телефонів (особливо екранів OLED) все ще є проблемою для багатьох користувачів. Отже, чому екран смартфона мерехтить? Обладнання дисплея смартфона базується на технології LCD (рідкокристалічний екран) або OLED (органічний світлодіод). РК-дисплей сам не випромінює світло, але використовує дуже яскравий світлодіод як джерело підсвічування. Це компенсує зменшення яскравості, спричинене низьким коефіцієнтом пропускання РК-панелі (головним чином, спричиненим кольоровим фільтром RGB). Навпаки, на екрані OLED кожен піксель сам по собі є OLED, який може випромінювати світло сам по собі.

Як ми всі знаємо, екрани смартфонів складаються з діодів (OLED, або світлодіодів РК-екранів). Через властиві діоду фізичні характеристики, тобто коли світлодіод затемнюється зміною струму (мА), це точно вплине на колір світлодіода. Тому, щоб затемнити екран, виробники смартфонів використовують техніку, яка називається широтно-імпульсна модуляція (ШІМ), щоб увімкнути та вимкнути світлодіоди з різною частотою імпульсів. Однак ми зазвичай не бачимо, як світлодіод перемикається між увімкненням / вимиканням (іншими словами, мерехтінням). Загалом, ми відчуваємо лише затемнення екрану. Ступінь затемнення залежить від тривалості вимкнення та увімкнення світлодіода. Чим довше час вимкнення, тим темніше буде виглядати екран.

Тому, хоча РК-екрани та OLED-екрани мають різні методи живлення джерел світла, обидві технології матимуть ефект мерехтіння. Однак ефект мерехтіння OLED-екранів, як правило, більш виражений, ніж ефект РК-дисплеїв. Перш за все, частотний діапазон OLED-дисплея та РК-дисплея відрізняються. Діапазон частот ШІМ екрану OLED становить ~ 50 ~ 500 Гц, тоді як РК-дисплей починається приблизно з 1000 Гц або вище. По-друге, оскільки людське око чутливе до мерехтіння до 250 Гц (принаймні для більшості людей), не дивно, що OLED-екрани частіше викликають втому очей, ніж РК-дисплеї.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, збиранням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua