Як на смартфоні вимкнути безпечний режим

Незалежно від того, запускається він автоматично або вручну, безпечний режим Android дозволяє розв’язувати проблеми, захищаючи ваш мобільний телефон. Дізнайтеся, як його вмикати та вимикати в разі несправності! Ви не знаєте, з якоїсь причини ваш смартфон Android перезапустився в безпечному режимі. Але будьте впевнені, він не вимкнений, він просто працює в обмеженому режимі, щоб захистити себе.

Повернутися до звичайного використання смартфона нескладно, але краще заздалегідь зробити кілька перевірок.

Фактично, безпечний режим Android аналогічний безпечного режиму Windows – він навіть називається так у версіях Android без програмного оверлею, наприклад на мобільних пристроях Google Nexus, Pixel або Nokia. Цей режим активується автоматично при виявленні серйозної проблеми в системі. У більшості випадків це відбувається через несправний додаток, який викликає збій системи, або, що ще більш небезпечно, через вірус, який порушує роботу Android. У безпечному режимі, назва якого відбивається в нижньому лівому кутку екрана, до роботи дозволені тільки додатки Google і ті, які встановлені за замовчуванням виробником смартфона. Всі інші програми показуються з сірими значками, а іноді й зовсім не показуються з простої причини: вони відключені.

Отже, якщо ваш смартфон працює нормально в безпечному режимі (він не гальмує, не дає збоїв, ви можете здійснювати дзвінки та відправляти текстові повідомлення, браузер Google Chrome показує вебсторінки без тремтіння і т. д.), то це дає вам високий шанс, що винний в цьому ховається серед сторонніх додатків. І вам необхідна невелика перевірка, щоб запобігти повторному збою вашого смартфона.

Також зверніть увагу, що безпечний режим працює не тільки автоматично — ви також можете активувати його вручну, коли захочете, при виявленні ненормального поведінки або помилки, поки проблема не буде усунена.

Як видалити шкідливий додаток в безпечному режимі?

Безпечний режим Android якраз і призначений для того, щоб ви могли втрутитися в роботу шкідливого додатка, який у звичайному режимі відмовляється віддалятися.

  • Якщо ваш смартфон перейшов в безпечний режим незабаром після установки та використання нової програми, досить імовірно, що саме вона є причиною несправності. Знайдіть винуватця серед недавно встановлених додатків. Якщо ви завантажили їх багато, відкрийте Google Play.
  • Торкніться значка у вигляді кола з літерою в верхньому правому кутку і в меню оберіть «Мої додатки та ігри»
  • Доторкніться до вкладки «Встановлені програми» вгорі по центру. Додатки, встановлені на пристрої, перераховані в алфавітному порядку.

Торкніться трьох тире в кінці строчки «На цьому пристрої» і виберіть там «Найновіші спочатку». Визначте серед запропонованих додатків то, яке може створити проблему, і натисніть на нього один раз. У вікні натисніть кнопку «Видалити», щоб видалити його.

 

  • Зверніть увагу, що неможливо видалити програми, встановлені за замовчуванням на вашому мобільному телефоні.

Як вийти з безпечного режиму?

Ви видалили додатки, які могли викликати проблеми на вашому мобільному телефоні? Пора деактивувати безпечний режим пристрою, щоб мати можливість використовувати його у звичайному режимі.

З класичним перезавантаженням

  • Натисніть кнопку живлення на вашому пристрої на кілька секунд. Потім натисніть кнопку «Перезавантаження» яка з’являється на екрані. Ваш смартфон перезавантажиться у звичайному режимі. Якщо ніяких проблем не виявлено, він не перейде знову в безпечний режим, і ви відновите доступ до всіх своїх програм.

З примусовим перезапуском

  • Якщо після класичного перезапуску ваш мобільний телефон як і раніше працює у безпечному режимі — на це можуть бути дві причини: або додаток, відповідальне за несправність Android, все ще присутній (в цьому випадку знову “пополюйте”, щоб його видалити), або стандартного перезапуску було недостатньо. У цьому випадку натисніть і утримуйте кнопку живлення мобільного телефону (більше ніж десять секунд). Екран вимкнеться, потім пристрій через кілька секунд перезавантажиться самостійно.
  • Якщо це не спрацює, почніть заново, натиснувши та утримуючи клавіші «зменшення гучності» + «включення живлення». Мобільний телефон автоматично перезавантажиться.

Як активувати безпечний режим?

Ви завжди самі можете активувати безпечний режим Android на своєму смартфоні. Це може бути корисно для видалення шкідливого додатка, який не хоче віддалятися. Для цього потрібно спробувати кілька методів. Вони різняться в залежності від моделі та виробника смартфона.

Стандартний метод

  • Ця маніпуляція працює з більшістю пристроїв. Натисніть і утримуйте кнопку живлення, поки не побачите параметри виключення і перезапуску.
  • Утримуйте екранну кнопку вимикання живлення не менше двох секунд, поки не з’явиться нове меню. Дотримуйтесь інструкцій на екрані.

Альтернативний метод

  • Стандартний метод працює не з усіма моделями смартфонів. Іноді необхідно маніпулювати декількома кнопками. Вимкніть смартфон, потім натисніть кнопку збільшення або зменшення гучності одночасно з кнопкою харчування. Тримайте, поки пристрій не запуститься. Потім потрібно вибрати параметр «Безпечний режим» або «Safe mode» в меню, що відбивається на екрані.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, збиранням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: