Огляд HUAWEI Freebuds 4i: Чудове звучання та автономність, що вражає

Навушники – це справа особиста, я б навіть сказав, інтимна. Тому що їх одягаєш та не завжди знаєш, коли знімєш. Можна весь день проходити або проїздити в них. Тому вони повинні бути зручними, добре сидіти, не випадати, не заважати і ні в якому разі не дратувати.

Зараз є велика кількість формфакторів, і у кожного з нас свої вподобання. Справжні меломани звичайно ж надають перевагу винятково повнорозмірним, бо всім відомо, що для хорошого звуку потрібна велика мембрана. У решті випадків виробники йдуть на різні хитрощі, намагаючись добути бас, якого в принципі при таких розмірах бути не може, за допомогою різних хитрих особливостей конструкції корпусу навушників.

Сьогодні у нас на тестуванні новинка від HUAWEI – TWS HUAWEI Freebuds 4i Ceramic White. Все дуже гарне, акуратне: коробочка, в коробочці кейс, шнур, запасні амбушури, все це щільненько, але акуратно та надійно укладено в коробочці.

Перше підключення

Я відразу був в курсі, що підключення, настройка та управління йде через додаток HUAWEI Ai Life, хоча швидше за все, є можливість  підключати й без нього, я не намагався.

Робота з додатком стандартна. Для підключення спершу пояснюєш йому, з додатком, що саме ти хочеш під’єднати. Для цього потрібно просканувати QR- код на коробочці. Додаток тут же видає інструкцію з підключення саме цього пристрою з малюночками.

Після під’єднання додаток з ходу запропонував оновити прошивку навушників. Не знаю, як вас, а мене такі пропозиції завжди дуже бадьорять. По-перше, далеко не всі навушники мають таку функцію. Хоча, здавалося б, що тут такого.
У багатьох брендів і додаток свій є, і сам додаток навіть оновлюється регулярно, а ось прошивка навушників – ніколи. Хоча багато хто при покупці дуже сподівається на таку можливість.

Особисто мені завжди дуже подобається оновлюватися. По-перше, розумієш, що виробники працюють над своїм виробом, точніше, допрацьовують його, нехай і програмно, ще якийсь час після випуску, а це завжди варто пошани.
А по-друге, завжди чомусь сподіваєшся, що з оновленням не тільки пропаде щось погане, точніше, стане менше глючним, але разом з цим з’явиться й щось нове, хороше. Як, наприклад, в Honor Band 5 раптом з’явилася можливість виводити на циферблат поточне значення пульсу. Але це зовсім з іншої казки.

Але в цьому випадку, до речі, я від оновлення “прямо зараз” відмовився, натиснув на «Пізніше».
Вирішив побути в передчутті й поки просто озирнутися. Але оновлення мене спіткало після, вже в самому додатку, при розгляданні налаштувань навушників.

Я чомусь не прочитав зміст оновлення, але вже потім, коли почав користуватися, зауважив, що коли витягаєш один навушник з вуха – відтворення музики відразу припиняється. Добре це чи погано – не знаю. Знаю тільки, що є моделі, де можна користуватися тільки одним з навушників, а другий покласти в кейс. Але сам цю функцію не використовував, тому що не бачу в ній сенсу. Пізніше з’ясувалося, що це можливо вимкнути у налаштуваннях. І з’явилася ця можливість саме з останнім оновленням, а за замовчуванням ця функція включена, так що майте на увазі. І я нижче поясню чому.

Враження від використання

Спочатку я слухав записи через AIMP. Потім його закрив, точніше подумав, що закрив, і став слухати Spotify. І ось що у мене з-за цього вийшло. Слухаючи Spotify, витягнув один навушник — музика автоматично на паузу, вставив назад — і раптом знову заграв AIMP. Тобто у додатка HUAWEI Ai Life, а може й у системи є свої пріоритети, тому потрібно обов’язково закривати всіх «конкурентів», прибирати з запущених, виколупувати з-під шторки, звідусіль. Щоб не бути неприємно здивованим раптовою зміною репертуару.

 

У вухах сидять добре, навіть дуже добре, хоча показовий тест зі знімання чогось з одягу з вузьким горлом через голову я проводити все ж не ризикнув, за звичкою. UPD: тест потім все-таки провів, і навушники його пройшли з честю.
До речі, добре сидять не тільки в вухах, а й в кейсі. На магнітах явно не економили. Якщо руки вологі, або вирішив навушники протерти перед використанням антисептичною серветкою, що зараз важливо, то дістати їх буде дуже і дуже проблематично.

Сподобалося, що додаток показує рівень заряду не тільки кожного з навушників, але і кейса теж. Регулювання гучності на навушниках немає, є можливість активувати голосового помічника, і вже його попросити зробити тихіше або голосніше. Це якщо ви не користуєтеся якимось смарт(фітнес)-браслетом або годинником, які зазвичай з радістю беруть на себе і регулювання гучності, й перемикання треків.

З зарядом мені не все зрозуміло. У тому, що пристрій пропрацює обіцяні 10 годин з відключеним активним шумозаглушенням, немає ніякого сумніву. Правда, протестувати це  проблематично. Уявіть собі, 10 годин безперервно слухати музику. Я послухав години три з половиною, і це зменшило заряд до 70%. Так що, дуже схоже на правду. До речі, нагадую, якщо ви раптом не в курсі, що маніпуляції з навушником, будь то управління відтворенням музики, перемикання функцій або просто витягування навушника з вуха з подальшим поверненням його назад (що рівносильно управлінню відтворенням, якщо включена функція, згадана трохи вище) — всі ці дії забирають заряд саме у того навушника, яким ви маніпулюєте.

Так що, не лякайтеся таким ось картинкам:

І ще, схоже, а точніше, так і є, якщо судити по характеристиках пристрою, що навушники вибирають заряд з кейса досить серйозно. Просто таке співвідношення місткості кейса і навушників.

Так, заряджаються навушники дуже швидко. Але знову ж таки, є певні моменти, які викликають моє нерозуміння. Ось, припустимо, коли при зарядці сам кейс горить зеленим, тобто заряджений, додаток при підключенні показує 95%. Тобто, чи заряджений кейс повністю, зрозуміти неможливо. Або я знову щось не так роблю. Хоча це, можливо, просто данина новим віянням, згідно з якими не рекомендується заряджати акумулятори пристроїв до 100% для їх довговічності.

З приводу моїх особистих відчуттів про якості звуку і зручності використання навушників як гарнітури. Не буду поки вдаватися в технічні подробиці пристрою  і згадаю про них далі, в спеціальному розділі. Поки тільки про враження. Відразу скажу, що поставив найбільші амбушури, бо зі свого досвіду знаю, що тільки в такому випадку можна отримати бас у внутрішньоканальних навушниках. До того ж я використовував, як зазвичай, аудіоефекти Huawei Histen і кодек AAC, доступний для цього пристрою.

Так ось, звук мені сподобався. Нічого поганого я про нього сказати не можу. Єдине, що мені не вдалося протестувати, так це систему шумозаглушення. Ну не їжджу я зараз в метро і не маю звички гуляти біля злітної смуги аеропорту. До того ж, великі амбушури настільки щільно сидять в слуховому каналі, що навіть коли музика на паузі – все одно доводиться діставати один з навушників, щоб нормально чути співрозмовника. До речі, відчути різницю між режимами без зовнішнього шуму мені так і не вдалося. І я зараз поясню, чому. За задумом виробника, пристрій замість миттєвого перемикання режимів, при якому можна було б почути різницю у звуці в сам момент перемикання, спершу чомусь злегка приглушує відтворення й оголошує вам назву режиму, що вмикається. Ясна річ, що при такому переході оцінити щось дуже проблематично.

З приводу використання в якості hand-free. Не буду загострювати увагу на кількості мікрофонів і дуже вдалому їх розташуванні, скажу тільки одне – моя дружина є затятим противником моїх розмов з нею по гарнітурі. Не саме цією, а іншої. Взагалі інших, багатьох, протягом останніх років. Хоча ніхто, крім неї, як правило, не скаржиться, вона завжди чітко визначає, коли я говорю з нею через гарнітуру. І відразу починає розповідати мені, що чує все і всіх навколо мене, але тільки не мене.

Так ось, в цих навушниках я спеціально перепитував її з галасливого супермаркету, як вона мене чує. І чула вона мене відмінно.

Заявлені виробником характеристики

HUAWEI FreeBuds 4i

Габарити Навушники, мм: 37.5 х 23.9 х 21 (В х Ш х Г), вага 5.5 г
(включаючи амбушури розміру M, встановлені за
замовчуванням на навушники)
Кейс, мм: 48.0 х 61.8 х 27.5 (В х Ш х Г), вага 36.5 г (без
навушників)
Колір Ceramic White
Carbon Black
Red Edition
Чипсет

 

BES2500Z
Технології
аудіо
Активне шумозаглушення
Шумозаглушення під час дзвінків
Режим «Прозорості»
Сенсор

Розпізнавання хибних натискань
Динамік
10 мм
З’єднання Bluetooth: 5.2
Індикатор
Індикатор назовні корпусу надає інформацію про зарядний кейс,
стаючи червоним, жовтим, зеленим або білим.
1. Рівень заряду акумулятора в навушниках
2. Статус з’єднання
3. Стан заводського скидання
4. Стан зарядки кейсу
5. Рівень заряду акумулятора кейсу
Батарея

 

Місткість батареї:
Навушник: 55 мАг
Зарядний кейс: 215 мАг
Відтворення музики:
10 годин (із вимкненим ANC)
7.5 годин (з увімкненим ANC)
Дзвінки:
6.5 годин (із вимкненим ANC)
5.5 годин (з увімкненим ANC)
Режим очікування:
З повністю зарядженими навушниками, підключенням до пристрою, та за
межами зарядного кейсу: 2 дні
Заряджання:
Провідне: USB Type-C (5 В/1 A, 5 Вт)
Час заряджання:
Повна зарядка навушників: ~1 година
Повна зарядка кейсу (без навушників всередині): ~1.5 години
Керування Керування дотиком: подвійний тап / натискання та утримування

Висновки:

Навушники хороші, добре сидять, відмінно справляються з роботою в якості гарнітури. Щодо якості звуку, то це, як ви розумієте, поняття суб’єктивне. Чи варті вони, ці навушники, своїх грошей – кожен повинен вирішувати для себе сам. З урахуванням (а головне, надією) на прийдешні оновлення у вигляді нових прошивок — гаджет дуже перспективний.

Плюсы и минусы
Дуже гідне звучання
Гарна, надійна посадка у вухах
Прекрасна робота в режимі hand-free
Гарна автономність
Оновлення прошивок
Управління за допомогою додатку
Інформація про поточний заряд навушників та кейса
Важко витягти з кейса
Індикація повного заряду відсутня
Купити Huawei Freebuds 4i Graphite Black
Купити Huawei Freebuds 4i Ceramic White

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Gizchina в Google News

Офіційний партнер GizChina Ukraine — магазин Electronic World
Промокод «GizChina» в коментарі до замовлення

Поділитися з друзями
blank

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, складанням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: