Розкрит виток даних користувачів Facebook

Сьогодні стало відомо про акцію, розпочату командою месенджера Signal. Компанія запустила цілеспрямовану рекламу в Instagram із багатьма різними оголошеннями, які ділились особистою інформацією про користувачів. Це було зроблено для того, щоб показати, які дані Facebook збирає про свою аудиторію.

Зрештою, кожен користувач побачив основну інформацію про себе, яку соціальна мережа збирає та продає доступ до неї. Таким чином, люди могли бачити дані про свою роботу, геолокацію, особисті інтереси та навіть стосунки.

Розкрит виток даних користувачів Facebook

Розкрит виток даних користувачів Facebook

Як повідомляє Signal у своєму пресрелізі, «власні інструменти Facebook можуть розкрити про вас речі, яких не може розкрити ніхто інший. Однак в рекламі, яка показується користувачам ви вже бачите, що незнайомці знають про вас навіть більше, ніж ви самі. Ми хотіли використовувати ті самі інструменти, щоб безпосередньо показати, як працює ця технологія, і щойно купили рекламу в Instagram».

Наприклад, одна з оголошень виглядає так: «Ви натрапили на цю рекламу, тому що ви інженер-хімік і любите K-pop. Ця реклама аналізує ваше місцеперебування та бачить, що ви перебуваєте у Берліні. Ваша дитина нещодавно народилася, і ви переїхали. Останнім часом ти робиш багато вправ для вагітних ”.

Зрештою, Facebook заблокував рекламний рахунок Signal і призупинив цю рекламну кампанію. До речі, нещодавно Facebook та Instagram оголосили, що інформація про відстеження на iOS допомагає сервісам залишатися безплатними та надсилає користувачам відповідні сповіщення.

Витік даних користувачів Facebook виявляє, що Марк Цукерберг використовував Signal Messenger

Раніше стало відомо, що на одному з форумів хакерів була опублікована база даних із понад 533 мільйони користувачів Facebook. Серед іншого, у відкритому доступі були дані Марка Цукерберга який, як виявилося, користується захищеним месенджером Signal, а не використовує WhatsApp компанії.

В результаті сенсаційного витоку інформація про телефон, адресу, персональний ідентифікатор та деякі інші дані Марка Цукерберга були у вільному доступі. Дані глави Facebook виявив Дейв Уокер, дослідник, що працює в галузі інформаційної безпеки. Тепер він виявив, що номер телефону Цукерберга пов’язаний з обліковим записом під назвою Signal, наскрізним месенджером шифрування, який є прямим конкурентом сервісу WhatsApp від Facebook.

Facebook відмовився коментувати загальнодоступні дані керівника компанії, але в акаунті розробників Signal у Twitter з’явилося комічне повідомлення щодо інформації про те, що Марк Цукерберг використовує їх месенджер.

Нагадаємо, нова політика конфіденційності WhatsApp передбачає, що служба може обмінюватися даними користувачів з іншими компаніями, що належать Facebook. Зміни наберуть чинності 15 травня, і до цієї дати всі користувачі WhatsApp повинні погодитися з новими правилами, інакше вони більше не зможуть користуватися месенджером.

Читайте Gizchina в Google News
Джерело
Поділитися з друзями

Головний редактор gizchina.com.ua.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: