AMD показала приголомшливий щоквартальний звіт

AMD збільшила прибуток у першому кварталі цього тижня, продемонструвавши напрочуд зростання доходів: вони зросли на 93% до 3,45 млрд дол. На стороні клієнта дохід зріс на 46%, на стороні сервера та в сегменті нестандартних продуктів – на 286% відразу. Прогноз на рік покращили до 50% збільшення доходу.

Операційний дохід компанії за перший квартал досяг 662 млн доларів США, збільшившись майже в чотири рази, а чистий прибуток виріс у три з половиною рази та склав 555 млн доларів. Прибуток на акцію збільшився більш ніж утричі до 0,45 дол. Рівень прибутку залишився на рівні аналогічного періоду минулого року – 46%, але водночас збільшився на один процентний пункт у порівнянні з попереднім кварталом. Керівництво AMD пояснює це збільшенням операційних витрат на 45%, у тому числі через дефіцит компонентів, а також кризою в логістичній галузі.

Якщо розглядати діяльність AMD в окремих сегментах, то в напрямку обчислювальних і графічних рішень дохід за рік збільшився на 46% до 2,1 млрд доларів, при послідовному порівнянні приріст склав 7%. Керівництво пояснює цю динаміку високим попитом на споживчі процесори Ryzen і відеокарти Radeon. Середня ціна продажу зростає як в процесорах, так і в графічному сегменті. Насправді дохід від продажу клієнтських процесорів та їх середня ціна досягли рекордних рівнів.

AMD не сумнівається, що в першому кварталі зміцнила свої позиції в сегменті клієнтських процесорів у грошовому вираженні. Ця частка подвоїлася за останні два роки, зумовлена ​​збільшенням попиту на більш дорогі моделі клієнтських процесорів AMD. Дохід у мобільному сегменті б’є рекорди вже шостий квартал поспіль. Темпи зростання доходу від продажу мобільних версій Ryzen 5000 були вдвічі вищими, ніж у попередників. У графічному сегменті дохід AMD збільшився на “значні двозначні цифри” як у річному обчисленні, так і послідовно. Безпосередньо дохід від продажу старших моделей графічних процесорів серії Radeon RX 6000 більше ніж подвоївся послідовно. До кінця кварталу обіцяється анонс мобільних графічних рішень Radeon RX 6000. У найближчі квартали зростання продажів відеокарт цього сімейства продовжиться, як відзначають представники AMD. Поки що керівництво компанії не впевнене, що дефіцит буде подолано у другому півріччі, але цілеспрямована робота проводиться щодня.

Сегмент AMD Enterprise, Embedded та Semi-Custom за перший квартал збільшив дохід на 286% до 1,35 млрд доларів завдяки як компонентам ігрових консолей, так і серверним процесорам EPYC. При послідовному порівнянні, до речі, дохід у цьому сегменті зріс лише на 5%, частково виною тому зменшення попиту на компоненти для ігрових консолей, характерне для другого кварталу після анонсу, але все ще менш виражене, ніж зазвичай.

AMD вдалося майже вдвічі збільшити свій дохід

Безпосередньо дохід від постачання серверних компонентів знову поновив рекорд, продажі процесорів EPYC зросли більш ніж удвічі в порівнянні з річним порівнянням, і вони послідовно зросли на “значне двозначне число”. Загалом продажі продуктів центрів обробки даних у першому кварталі становили майже 20% доходу компанії. Римські процесори попереднього покоління все ще формують основну частину основного доходу, але в третьому кварталі ініціативою перейдуть новітні міланські процесори, представлені в березні.

У другому кварталі AMD планує заробити від 3,5 до 3,7 мільярда доларів, що на 86% перевищує результат аналогічного періоду минулого року та на 4% більше доходу минулого кварталу. Прогноз доходів на цілий рік був покращений з 37% до 50% у січні з 37% до 50% з точки зору зростання, що є досить зухвалим твердженням на тлі постійної нестачі компонентів. Однак, як пояснили представники AMD, якби вони не були впевнені в можливості пропорційно збільшити обсяги постачання продукції, вони не переглядали б прогноз збільшення річного доходу.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
1
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, збиранням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua