Canalys: світовий комп’ютерний ринок швидко зростає

Canalys опублікувала статистику на світовому персональних комп’ютерів ринку. Попит на технології швидко зростає, чому сприяє розвиток платформ для дистанційної роботи та дистанційного навчання.

Дані Canalys включають постачання робочих столів, ноутбуків та робочих станцій. Постача таких пристроїв у першому кварталі цього року склали 82,7 мільйона одиниць. Це на разючі 55% більше у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, коли відвантаження складали 53,5 млн.

Canalys: світовий комп’ютерний ринок швидко зростає

Аналітики зазначають, що показаний результат є найвищим за останні роки. Вищі відвантаження в першому кварталі спостерігалися лише у 2012 році.

Щоквартальні постачання ноутбуків та мобільних робочих станцій зросли на 79% у річному вимірі до 67,8 млн одиниць. Водночас попит на настільні системи зменшився на 5%, склавши 14,8 млн штук.

Найбільшим гравцем на світовому ринку є Lenovo з часткою близько 24,7%. HP посідає друге місце з 23,3%, а Dell замикає трійку лідерів з 15,7%.

Apple контролює приблизно 8,0% світового ринку і посідає четверте місце у списку провідних постачальників. Далі йде Acer, на частку якого припадає 6,9%.

“Проблема з ланцюгами поставок, яка переслідує галузь, є хорошою проблемою”, – сказав Рушаб Доші, директор з досліджень Canalys. «Оскільки середні ціни зростають через дефіцит внутрішнього обладнання, інновації в дизайні викликають довгострокові зміни в способі підходу постачальників ПК до попиту та пропозиції. Чіпмейкери також зараз пильно ставляться до персональних обчислень і збільшили заплановані майбутні інвестиції, щоб скористатися довгостроковими можливостями. Хоча пандемія ще не закінчена, у кінці тунелю є світло. Це також стимулює інвестиції малого та середнього бізнесу в компьютери, які різко зупинилися в 2020 році “.

 

“Незважаючи на зусилля ланцюга поставок для нарощування виробництва, Canalys очікує, що ринок ПК буде обмежений протягом більшої частини цього року”, – заявив Ішан Датт, аналітик Canalys. «Додаючи до цього, потенціал для створення ще більших зривів та невизначеності, надвисокий. Втручаючий ефект від нестачі на економічне відродження країн повинен стати тривожним сигналом для урядів, збільшити інвестиції у виробництво напівпровідників “.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, збиранням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua