Canalys: світовий комп’ютерний ринок швидко зростає

Canalys опублікувала статистику на світовому персональних комп’ютерів ринку. Попит на технології швидко зростає, чому сприяє розвиток платформ для дистанційної роботи та дистанційного навчання.

Дані Canalys включають постачання робочих столів, ноутбуків та робочих станцій. Постача таких пристроїв у першому кварталі цього року склали 82,7 мільйона одиниць. Це на разючі 55% більше у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, коли відвантаження складали 53,5 млн.

Canalys: світовий комп'ютерний ринок швидко зростає

Canalys: світовий комп’ютерний ринок швидко зростає

Аналітики зазначають, що показаний результат є найвищим за останні роки. Вищі відвантаження в першому кварталі спостерігалися лише у 2012 році.

Щоквартальні постачання ноутбуків та мобільних робочих станцій зросли на 79% у річному вимірі до 67,8 млн одиниць. Водночас попит на настільні системи зменшився на 5%, склавши 14,8 млн штук.

Canalys: світовий комп'ютерний ринок швидко зростає

Найбільшим гравцем на світовому ринку є Lenovo з часткою близько 24,7%. HP посідає друге місце з 23,3%, а Dell замикає трійку лідерів з 15,7%.

Apple контролює приблизно 8,0% світового ринку і посідає четверте місце у списку провідних постачальників. Далі йде Acer, на частку якого припадає 6,9%.

“Проблема з ланцюгами поставок, яка переслідує галузь, є хорошою проблемою”, – сказав Рушаб Доші, директор з досліджень Canalys. «Оскільки середні ціни зростають через дефіцит внутрішнього обладнання, інновації в дизайні викликають довгострокові зміни в способі підходу постачальників ПК до попиту та пропозиції. Чіпмейкери також зараз пильно ставляться до персональних обчислень і збільшили заплановані майбутні інвестиції, щоб скористатися довгостроковими можливостями. Хоча пандемія ще не закінчена, у кінці тунелю є світло. Це також стимулює інвестиції малого та середнього бізнесу в компьютери, які різко зупинилися в 2020 році “.

 

Canalys: світовий комп'ютерний ринок швидко зростає

“Незважаючи на зусилля ланцюга поставок для нарощування виробництва, Canalys очікує, що ринок ПК буде обмежений протягом більшої частини цього року”, – заявив Ішан Датт, аналітик Canalys. «Додаючи до цього, потенціал для створення ще більших зривів та невизначеності, надвисокий. Втручаючий ефект від нестачі на економічне відродження країн повинен стати тривожним сигналом для урядів, збільшити інвестиції у виробництво напівпровідників “.

Джерело
Поділитися з друзями
Федір Бубнов

Головний редактор gizchina.com.ua.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: