Популярний аналог Google Play – APKPure заражений трояном

Усі користувачі Android знають, що таке Google Play Store, і визнають його основним місцем для завантаження програм. Але насправді це не єдиний магазин програм. Серед найпопулярніших місць можна назвати APKPure та орієнтований на відкритий код F-Droid. Але чи безпечні вони? Виявляється, програма APKPure заражена зовсім недавно.

Кілька днів тому Kaspersky повідомив, що APKPure, який пропонує безкоштовні або умовно-безкоштовні програми, заражений. Хоча розробники цього магазину додатків доводять, що всі програми на їх платформі відскановані та перебувають у безпеці, виявляється, що для самої програми APKPure цього не зробили.

Популярний аналог Google Play - APKPure заражений трояном

Насправді розробники програми застосували рекламний SDK з неперевіреного джерела, і це було зловмисно. Версія APKPure 3.17.18 отримала троян. Тож при запуску він розпаковує та запускає своє зловмисне навантаження. Останнє буде найнебезпечнішою частиною. Виявляється, це шкідливе програмне забезпечення може показувати рекламу на заблокованому екрані, відкривати вкладки браузера, збирати інформацію про пристрій і… завантажувати іншу шкідливу програму.

Оскільки остання частина – це найнебезпечніша дія, ви повинні знати, що крім зараження троянських програм, інше шкідливе програмне забезпечення та троянські віруси, які завантажить ваш пристрій, залежить від кількох факторів: версії Android та того, наскільки регулярно телефон отримує оновлення безпеки. Скажімо, якщо ваш смартфон працює на Android 8 і ви завантажите програму з APKPure версії 3.17.18, швидше за все, ваш телефон буде заражений.

Вже виправлено!

Однак слід також зазначити, що розробники APKPure це вже виправили в останній версії програми 3.17.19. Тож якщо ви все ще використовуєте попередню версію, негайно видаліть її та відскануйте телефон за допомогою програмного забезпечення для захисту від шкідливих програм.

Звичайно, Касперський та подібні рекомендують не встановлювати програми зі сторонніх джерел. Але проблема в тому, що Google Play Store підтримується лише на пристроях, які використовують Google Mobile Services (GMS). Як відомо, деякі постачальники уникають бібліотек GMS, щоб залишатися незалежними. Тож ми гадаємо, що багато хто з вас воліють бути обережнішими, але отримувати програми зі сторонніх магазинів. У всіх цих випадках ми рекомендуємо регулярно оновлювати всі програми та операційну систему і, звичайно, регулярно сканувати свій пристрій за допомогою надійної програми захисту від шкідливих програм.

Джерело
Поділитися з друзями
Федір Бубнов

Головний редактор gizchina.com.ua.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: