Популярний аналог Google Play – APKPure заражений трояном

Усі користувачі Android знають, що таке Google Play Store, і визнають його основним місцем для завантаження програм. Але насправді це не єдиний магазин програм. Серед найпопулярніших місць можна назвати APKPure та орієнтований на відкритий код F-Droid. Але чи безпечні вони? Виявляється, програма APKPure заражена зовсім недавно.

Кілька днів тому Kaspersky повідомив, що APKPure, який пропонує безкоштовні або умовно-безкоштовні програми, заражений. Хоча розробники цього магазину додатків доводять, що всі програми на їх платформі відскановані та перебувають у безпеці, виявляється, що для самої програми APKPure цього не зробили.

Насправді розробники програми застосували рекламний SDK з неперевіреного джерела, і це було зловмисно. Версія APKPure 3.17.18 отримала троян. Тож при запуску він розпаковує та запускає своє зловмисне навантаження. Останнє буде найнебезпечнішою частиною. Виявляється, це шкідливе програмне забезпечення може показувати рекламу на заблокованому екрані, відкривати вкладки браузера, збирати інформацію про пристрій і… завантажувати іншу шкідливу програму.

Оскільки остання частина – це найнебезпечніша дія, ви повинні знати, що крім зараження троянських програм, інше шкідливе програмне забезпечення та троянські віруси, які завантажить ваш пристрій, залежить від кількох факторів: версії Android та того, наскільки регулярно телефон отримує оновлення безпеки. Скажімо, якщо ваш смартфон працює на Android 8 і ви завантажите програму з APKPure версії 3.17.18, швидше за все, ваш телефон буде заражений.

Вже виправлено!

Однак слід також зазначити, що розробники APKPure це вже виправили в останній версії програми 3.17.19. Тож якщо ви все ще використовуєте попередню версію, негайно видаліть її та відскануйте телефон за допомогою програмного забезпечення для захисту від шкідливих програм.

Звичайно, Касперський та подібні рекомендують не встановлювати програми зі сторонніх джерел. Але проблема в тому, що Google Play Store підтримується лише на пристроях, які використовують Google Mobile Services (GMS). Як відомо, деякі постачальники уникають бібліотек GMS, щоб залишатися незалежними. Тож ми гадаємо, що багато хто з вас воліють бути обережнішими, але отримувати програми зі сторонніх магазинів. У всіх цих випадках ми рекомендуємо регулярно оновлювати всі програми та операційну систему і, звичайно, регулярно сканувати свій пристрій за допомогою надійної програми захисту від шкідливих програм.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, збиранням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua