Китай будує широкомасштабну мережу 5G

В Китаї (Шеньчжень) на саміті, який відбувся кілька днів тому, професор і викладач докторів наук Пекінського університету пошти та телекомунікацій Сун Сонглін заявив, що індустрія мереж 5G у Китаї швидко розвивається. Однак він також визнає, що китайці стикаються з багатьма труднощами.

Китай будує широкомасштабну мережу 5G

На кінець минулого року Китай мав 718 000 базових станцій 5G, що становило 70% від загальної кількості у світі. Цього року в країні буде значно більш як 1 мільйона базових станцій 5G. Сфера проблем для Китаю включає капітал, споживання енергії та застосування.

Китайські проблеми 5G

По-перше, капіталовкладення великі, а пізні операційні витрати надзвичайно високі. Крім того, енергоспоживання базових станцій 5G в 1,5-3 рази перевищує споживання енергії базових станцій 4G. Крім того, висока щільність будівництва призводить до величезного загального споживання енергії. Крім того, бракує унікальних додатків.

Загальний обсяг інвестицій 4G в Китай перевищує 900 млрд юанів (137 млрд доларів). На цей час вони не повністю повернули цю вартість. На сьогодні інвестиції в китайську мережу 5G перевищили 260 млрд юанів (40 млрд доларів). Якщо врахувати пізніші операційні витрати, вони становлять трильйони юанів (понад 152 млрд доларів).

По-друге, 5G як нова технологія повинна мати свій перехідний період, період зрілості, період занепаду та період смерті. Найновіші комунікаційні технології комерційно доступні, і споживання енергії завжди є першочерговим завданням. На зрілість технології потрібен час для полірування, а також її потрібно поступово вдосконалювати за допомогою відгуків користувачів.

Третій – життєвий цикл індустріалізації. Засновник Huawei Рен Чженфей якось заявив, що для зрілості 5G знадобиться 7 років. Це досить довго, враховуючи, що 4G потрібно було лише 3 роки.

Погляд професора Сун Сонглін

«В цей час Китай будує широкомасштабну мережу 5G, яка набагато випереджає світову, і в галузі є багато сумнівів. В епоху 4G мобільні Інтернет-програми Китаю займають перше місце у світі, і кажуть, що 4G підірве мобільний Інтернет, однак попередні розгортання в США, Європі, Японії та інших країнах та регіонах не настільки успішні, як у Китаї. Точніше кажучи, саме масштабний широкосвітній 4G спрацював на мобільний Інтернет. З самого початку мережа 5G буде розгорнута у великих масштабах і з широким покриттям. Це та сама логіка. У процесі довготривалої інтеграції з галуззю будуть вироблятися нові форми бізнесу, сприятиме промисловій модернізації та цифровій трансформації ”.

Багато вчених за межами Китаю, очевидно, не погоджуються з думкою Сун Сонглін щодо якості 4G в Китаї та за його межами.

Читайте Gizchina в Google News
Джерело
Поділитися з друзями

Головний редактор gizchina.com.ua.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: