Поставки ПК стрімко зросли, незважаючи на дефіцит компонентів

Статистика, складена Міжнародною корпорацією даних (IDC), свідчить, що в першому кварталі цього року пропозиція персональних комп’ютерів на світовому ринку різко зросла. Постачання ПК стрімко зросли, попри дефіцит компонентів.

Дані включають постачання десктопів, ноутбуків різних класів та робочих станцій. Планшети та сервери з архітектурою x86 не входять до цього звіту.

За період з січня по березень включно в усьому світі було продано 83,98 персональних комп’ютерів. Це на 55,2% більше, ніж у першому кварталі 2020 року, коли відвантажено було 54,12 мільйона одиниць.

“Невиконаний попит минулого року перенісся на перший квартал, а додатковий попит, викликаний пандемією, також продовжує збільшувати обсяги”, – сказав Джітеш Убрані, менеджер з досліджень IDC’s Mobile Device Trackers. “Однак ринок продовжує боротися із невдачами, включаючи дефіцит комплектуючих та проблеми логістики, кожна з яких сприяла зростанню середніх продажних цін”.

Постачання ПК

Аналітики зазначають, що ринок зростає прискореними темпами; попри дефіцит електронних компонентів та порушення ланцюгів постачання. Спостережувана картина пояснюється розширенням комп’ютерного парку в контексті дистанційного навчання та віддаленої роботи.

На першому місці в рейтингу провідних постачальників знаходиться Lenovo, яка контролює майже чверть світової індустрії ПК – 24,3%. Далі йде HP з 22,9%, а Dell замикає трійку лідерів з 15,4%. Ще 8,0% належить Apple, близько 7,0% – Acer Group. Таким чином, загальна частка всіх інших учасників ринку становить приблизно 22,5%.

«Немає сумнівів, що у 2021 році об’єм невиконаних замовлень по ПК був великим для бізнесу, споживачів та освіти», – сказав Райан Рейт, віце-президент програми IDC’s Worldwide Mobile Device Trackers. «Постійний дефіцит у напівпровідниковому просторі лише додатково продовжує можливість постачальників поповнювати запаси та виконувати замовлення клієнтів. Ми вважаємо, що фундаментальний зсув відбувся навколо ПК, що призведе до більш позитивного прогнозу на наступні роки. Всі три сегменти – бізнес, освіта та споживачі – відчувають попит, який ми не очікували, незалежно від того, що багато країн починають процес „відкриття”. Дефіцит компонентів, швидше за все, буде предметом розмов у більшості 2021 року, але більш важливим питанням повинно бути те, як буде виглядати попит на ПК через 2-3 роки “.

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, збиранням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua