Xiaomi Mi 11 Lite 5G - це перший у світі смартфон Snapdragon 780G

Сьогодні Xiaomi випустила офіційний тизер, присвячений смартфонам Mi 11 Lite 5G. Зображення підкреслює дві особливості моделі: тонкий корпус і наявність SoC Qualcomm Snapdragon 780G. Але що тут важливо?

Річ у тому, що Snapdragon 780G - це другий SoC Qualcomm після Snapdragon 888, побудований з використанням норм 5-нанометрового технологічного процесу. Він також використовує схему “1 + 3 + 4”: центральний процесор розділений на три кластери з одним високопродуктивним ядром, трьома однаковими ядрами, але працюючими на нижчій частоті, та чотирма енергоефективними ядрами. Важливою відмінністю від Snapdragon 888 є відсутність супер'ядра Cortex-X1 - він, безумовно, дуже потужний, але, за чутками, він є джерелом енергоспоживання та нагріву для Snapdragon 888.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G - це перший у світі смартфон Snapdragon 780G

Snapdragon 780G

Snapdragon 780G не матиме таких проблем, оскільки всі чотири потужні ядра - це добре відомий Cortex-A78. Чому Xiaomi дала цей SoC спеціально для Mi 11 Lite 5G? У цьому випадку їм не довелося робити інновації на дорогих підсистемах охолодження, таких як Mi 11 Ultra, тоді як Mi 11 Lite 5G представлений виробником як найтонший і найлегший смартфон Xiaomi з поточної лінійки, який, крім того, буде не мати проблем з автономією. Загалом, перехід до 5-нм процесу та випадання Cortex-X1 із SoC може бути дуже вдалою комбінацією.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G - це перший у світі смартфон Snapdragon 780G
Продуктивність Snapdragon 780G також повна. За офіційними даними, процесор на 45% швидший за попередника (тобто процесор Snapdragon 768G); а графічний процесор Adreno 642 на 50% швидший, ніж графічний процесор Adreno 620 у тому ж Snapdragon 768G. Судячи з даних, доступних в Інтернеті, Snapdragon 780G ризикує повторити успіх Snapdragon 750G; але лише у смартфонах верхнього середнього класу. Серед інших нововведень Snapdragon 780G слід відзначити наявність вбудованого 5G-модему; і, вперше в серії, процесор зображення Spectra 570; що дозволяє одночасно робити фотографії з трьох камер. Snapdragon 780G також користується оновленими драйверами графічного процесора та функціями Snapdragon Elite Gaming, такими як платформи Snapdragon серії 8.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G - це перший у світі смартфон Snapdragon 780G

Варто зазначити, що нещодавно Qualcomm анонсувала наступний процесор Snapdragon 7 серії, який отримав назву Snapdragon 780G 5G. Новий чипсет прагне забезпечити кращу продуктивність ШІ, кращий досвід роботи з камерою та підтримку 5G. Крім того, він має деякі розширені функції.

Джерело
Поділитися з друзями
Федір Бубнов

Головний редактор gizchina.com.ua.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: