Японія має свої причини, чому не переходить на електричний транспорт

Найбільші автовиробники зараз переходять на електромобілі. Але поведінка японських компаній, схоже, суперечить поточній загальній тенденції. Цьому є дві основні причини. Один з них полягає в тому, що японські автовиробники інвестували значні кошти в галузі гібридних електромобілів. Тому вони не хочуть відмовлятися від цієї ідеї. По-друге, їх турбують технічні перешкоди, властиві електромобілям. Це завдасть шкоди традиційній екосистемі автомобільної промисловості.

Трохи більше десяти років тому Nissan Motor Co. став першим у світі виробником автомобілів, який масово випускав чисто акумуляторні машини. Принаймні за мірками електромобілів, його хетчбек Leaf є дуже популярною електричною моделлю, до кінця 2020 року їх було продано понад 500 000. Але в міру того, як траса, яку пробивав Nissan, стає дедалі переповненішою, могутній японський автопром загрожує залишити. Поки уряди та виробники автомобілів у всьому світі заявляють про сміливі обіцянки перейти на електричні транспортні засоби, японські автомобільні компанії та регуляторні органи хеджують свої ставки.

 

Nissan Leaf

Японські автовиробники все ще домінують на сучасному світовому ринку екологічно чистих транспортних засобів (гібридні електромобілі). І вони сподіваються використовувати свої величезні інвестиції в цю технологію якомога довше, щоб отримати більшу віддачу. Однак оригінальний головний дизайнер Leaf Масато Іноуе сказав, що ця короткострокова смуга несе ризик того, що найважливіша галузь країни втратить трансформаційний момент.

Він додав, що “коли справа стосується зривів, завжди є страх. Насправді настає велика хвиля електромобілів”.

Однак в цей час на електромобілі припадає менше ніж 3% світових продажів. За цим є багато причин. Але, здається, найбільш набридливими причинами є високі ціни, обмежений асортимент та триваліший час зарядки. Слід визнати, що лише деякі розкішні моделі забезпечують найкращі характеристики.

Японські автовиробники мають повільну трансформацію

Tesla була одним з найактивніших виробників електромобілів. Тож логічно бачити цю компанію у верхній частині списку. У січні цього року General Motors став першим великим автовиробником, який оголосив, що усуне всі вихлопні гази автомобілів, і пообіцяв досягти цієї мети до 2035 року. Зовсім недавно Volvo пообіцяв випускати електромобілі лише до 2030 року, щоб перевершити більших конкурентів. На додаток до традиційних автовиробників, стартапи, такі як Weilai Automobile, а також гіганти в інших галузях, таких як Apple, прагнуть взяти участь у цьому швидко розвивається ринку.

 

Виробники автомобілів у США, Китаї, Європі та Південній Кореї вже швидко перевершують японських конкурентів. Toyota випустила перший чистий електричний автомобіль на споживчому ринку лише на початку 2020 року. А Honda покладається на General Motors для виробництва електричних автомобілів для американського ринку.

За даними EV-volumes.com, на японські автомобілі припадає менш як 5% світових продажів електричних автомобілів у 2020 році. Ця частка в основному пояснюється незмінною популярністю Leaf, на частку якої припадає майже 65% електричних батарей продаж автомобілів в Японії.

Частково причиною буму на електромобілі є те, що Китай, європейські країни та інші регіони планують збільшити продажі електромобілів у найближчі кілька років або заборонити бензинові транспортні засоби. Вчені кажуть, що відмова від використання паливних транспортних засобів є життєво важливою для зміни клімату.

Tesla

Ці заходи створили величезний потенційний ринок для повністю електричних автомобілів. І інвестори чітко розглядають це як майбутнє автомобільної промисловості. Сьогодні ринкова капіталізація Tesla вища, ніж у дев’яти найбільших автовиробників разом узятих, хоча продажі її автомобілів становлять лише невелику їх частину.
Японія все ще оптимістично дивиться на перспективи гібридних транспортних засобів

Однак у Японії автовиробники та уряд ставлять під сумнів певні основні умови, що визначають тенденцію розвитку електромобілів. Принаймні в коротко- та середньостроковій перспективі вони скептично ставляться до потенційної прибутковості електромобілів. У грудні минулого року Японія оголосила, що припинить продаж нових паливних автомобілів у середині 2030-х років. Однак уряд Японії все ще вважає гібридні транспортні засоби важливою технологією. Плюс, він не має наміру брати приклад із Великобританії та Каліфорнії, щоб видавати заборони.

Японські регулятивні органи заявили, що повідомлять відповідні деталі цього року

Щоб протистояти заклику про ліквідацію гібридних автомобілів, Акіо Тойода, президент Японської асоціації автовиробників та президент Toyota, світовий лідер у продажу гібридних автомобілів, знайшов найсильнішу підтримку.

Toyota очолює тенденцію всієї японської автомобільної промисловості. Компанія володіє брендом Daihatsu. В останні роки компанія створила партнерські відносини з трьома меншими виробниками автомобілів – Subaru, Suzuki та Mazda для розробки гібридних автомобілів. Ці три компанії виробляють більш ніж половина всіх японських автомобілів. Крім того, Toyota також енергійно просуває використання водневих паливних елементів для керування автомобілями, хоча ця технологія ще не стала популярною в Японії чи деінде.

У грудні минулого року Акіо Тойода зневажив ідею заміни гібридних автомобілів на повністю електричні в Японії на пресконференції. Водночас він звинуватив японські ЗМІ у перебільшенні комерційної та екологічної життєздатності гібридних автомобілів.

Як другий за величиною ринок Toyota, Японія планує досягти вуглецевого нейтралітету в 2050 році. Але Японія продовжує покладатися на виробництво енергії на викопному паливі. Тож усвідомлення екологічних переваг автомобілів ще буде далеко.

Тож коли Японія планує перехід на електромобілі?

Крім того, він сказав, що якщо Японія буде змушена перейти на повністю електричні транспортні засоби, які потребують меншої кількості деталей і простіші у виробництві, це може призвести до того, що мільйони людей втратять роботу і знищать автозапчастини всю екосистему постачальників.

IDTechEx заявив у своєму звіті, що продажі бензинових та електричних гібридних автомобілів, як очікується, продовжуватимуть зростати до 2027 року. Аналітик компанії Джеймс Едмондсон заявив, що, отже, зрозуміло, що японські компанії та регуляторні органи хочуть окупити величезні інвестиції країни в гібридні технології та зачекайте, як змінятимуться споживчі переваги та закордонні регуляторні режими.
Кота Юдзава, аналітик автопромисловості американського інвестиційного банку Goldman Sachs, заявив, що мова не йде про те, чи зможуть японські автовиробники завершити перехід. Вони мають технології світового класу і вклали багато ресурсів для розвитку більшої кількості технологій. “Але вони чекають правильного часу”.

 

What’s your Reaction?
Cool
0
Cool
Happy
0
Happy
Shaking
0
Shaking
Interesting
0
Interesting
Sad
0
Sad
Angry
0
Angry
Читайте Gizchina в Google News

Сподобалась стаття? Подякуй редакції!

Джерело
Поділитися з друзями

Мене завжди цікавили IT-технології. І оскільки моя попередня багаторічна професійна діяльність (а це дизайн і додрукарська підготовка) неможлива без їх допомоги, то так вийшло, що всім, що було пов'язано з комп'ютерами (наприклад, збиранням і модернізацією "заліза", а також налаштуванням софта) мені завжди доводилося займатися самому.

Ну, а з появою в нашому житті гаджетів, сфера моїх інтересів розширилася й на них теж.

Люблю вивчати та аналізувати можливості різних пристроїв, і вже багато років, перш ніж придбати що-небудь нове, завжди дуже довго і ретельно вивчаю можливості кожної з потенційних моделей, проводжу досить тривалу і копітку роботу, читаю огляди, відгуки та порівняння.

Нагородою за витрачений час зазвичай є те, що найчастіше я дійсно отримую найкраще з того, що можна взяти в рамках запланованого мною бюджету.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: