Європа припинить свою залежність від американських чипів до 2030 року

В цей час існує глобальна криза чіпів, яка спричиняє серйозний дефіцит чіпів у всьому світі. Дефіцит мікросхем розпочався десь минулого року, і він все ще зберігається зараз. Поточний дефіцит мікросхем підкреслює важливість напівпровідникової промисловості для технологічної економіки всіх країн. У минулому Європейський Союз значною мірою покладається на американські чіпи, а також на азіатські компанії для виробництва напівпровідників. Однак зараз профспілка розробляє план самостійності, щоб мати змогу виробляти вдосконалені чіпи до 2030 року.

Європа припинить свою залежність від американських чипів до 2030 року

Згідно з проєктом документа, отриманим пресою, щоб позбутися "залежності від високого ризику" від американських та азіатських компаній, ЄС сподівається, що до 2030 р. Щонайменше 20% світових передових напівпровідникових виробів (розраховані за значенням) слід виробляти на місцевих заводах ЄС.

Можливо, спілці доведеться переглянути зміст цього документа в майбутньому. Однак йому доведеться подати документ до Європейської комісії, виконавчого органу Європейського Союзу, наступного тижня.

Європа сподівається зменшити свою залежність від американських чипів

Згідно з попередніми повідомленнями в ЗМІ, Європейський Союз обговорював питання створення нового великого заводу з виробництва мікросхем для сприяння місцевому виробництву напівпровідників у Європі. У технології виготовлення напівпровідників ширина лінії стала важливим показником. В цей час TSMC та Samsung Electronics в Азії почали виробляти 5-нм чіпи, а Європейський Союз планує виробляти чіпи з більш досконалими та вищими характеристиками, ніж 5 нм (наприклад, 3 нм тощо).
ЄС вважає, що зменшення зовнішньої залежності у ключових сферах може зробити ЄС більш незалежним у цифрових технологіях та краще захищати інтереси ЄС. Що стосується самовиробництва, Європейський Союз заявив, що буде шукати всілякої підтримки через відкритість Інтернету.

ЄС називає цей план "Проєкт цифрових компасів", і він охоплює безліч цілей, включаючи напівпровідники. Наприклад, Європейський Союз планує розгорнути 10 000 вуглецево- нейтральних центрів обробки даних, щоб забезпечити компанії швидке отримання даних. Крім того, він планує розробити квантові комп'ютери у 2025 році. Крім того, ЄС планує досягти повного покриття мереж 5G у густонаселених районах до 2030 року. Однак ЄС не детально описав конкретні методи, які він використовуватиме для досягнення різних цілей.

Європейський Союз планує створити механізм моніторингу для забезпечення ефективності. Профспілка сподівається час від часу оцінювати свої результати щодо цього плану. Крім того, Європейська Комісія регулярно випускатиме щорічні звіти з описом досягнень розвитку цих програм. Однак ці плани потребуватимуть схвалення Європейського Союзу та Європарламенту.

Більшість напівпровідникових цехів у світі знаходяться в США чи Азії. Однак TSMC та Samsung Electronics набагато випереджають галузь.

Джерело
Поділитися з друзями
Федір Бубнов

Головний редактор gizchina.com.ua.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: