Виробництво смартфонів Huawei скоротиться на 60% у 2021 році

Два роки тому Huawei швидко бігла, щоб стати одним з найбільших виробників смартфонів у світі. Насправді компанія серйозно загрожувала домінуванню Samsung у цьому сегменті. Однак у травні 2019 року уряд США за адміністрації Трампа вирішив застосувати заборону на діяльність компанії. Це призвело до серйозних наслідків для Huawei, і серед них неможливість використовувати пов'язані з США технології та програмне забезпечення.

Бренд знайшов обхідні шляхи, щоб не втратити свої смартфони, але у вересні 2020 року компанія взяла один з найбільших хітів, коли TSMC був змушений припинити бізнес з китайською фірмою. Без постачання мікросхем TSMC бренду довелося скоротити свій підрозділ чипсетів Kirin. Власні чипсети надавали компанії сили протягом останніх кількох років, навіть із забороною. Без чіпів Kirin компанія потрапила в неприємну ситуацію.

Одним із найбільших заходів щодо зменшення його витрат став продаж суббренду Honor у листопаді минулого року китайській компанії. Це дозволяє Honor повернутися на ринок як бренд, що не має проблем із забороною США. Зараз Huawei робить ще один захід для зменшення своїх витрат. Як повідомляється, компанія просила ланцюжок постачання смартфонів зменшити замовлення більш ніж на 60 відсотків.

Звіт надходить від Nikkei Asia і стверджує, що кілька постачальників заявили, що бренд націлений лише на замовлення витратних матеріалів для компонентів приблизно від 70 до 80 мільйонів смартфонів у 2021 році. Для швидкого порівняння китайський Behemoth продав у 2020 році 189 мільйонів смартфонів. цільовий показник постачання, як видається, означає зниження обсягу пристроїв, які він може поставити, на понад 60 відсотків.

Спочатку Huawei виступила проти заборони США, оскаржуючи рішення уряду США. Адміністрація Трампа звинуватила компанію в кібершпіонській діяльності, пов'язаній з її зв'язками з китайським урядом. Першим критичним ударом для Huawei стало вилучення додатків та послуг, пов’язаних з Google, з її телефонів. Бренд може продовжувати використовувати Android завдяки своїй відкритості. Тоді бренд представив Huawei Mobile Services та AppGallery, щоб запропонувати користувачам життєздатну альтернативу мобільним послугам Google. Huawei також представила HarmonyOS, який став би життєздатною альтернативою Android.

Виробництво смартфонів Huawei скоротиться на 60% у 2021 році

Однак ця стратегія не отримала злету. Android залишається домінантною ОС для смартфонів у всьому світі завдяки своїй величезній екосистемі додатків та мережі розробників. Huawei мала дивовижні технічні характеристики, але тепер без підрозділу чипсетів Kirin вона стає звичайною маркою смартфонів. Їх пристрої були менш привабливими для глобальних клієнтів через відсутність програм Google, але все ж компанія досягла хороших продажів на певних ринках Європи.

Однак цього року все буде складніше. Huawei може ще більше зіслизнути з дошки керівництва постачальників смартфонів. В останні місяці ми спостерігали, як інші компанії з Китаю інвестували на світові ринки. Можливо, в спробі взяти запас, який Huawei, безсумнівно, втратить. Навіть Honor має більше шансів на світових ринках, ніж колишній бренд матері.

Попри зміни в Білому домі, навряд чи уряд США відхилить своє рішення, що дозволить компанії отримати доступ до американських послуг. Тож 2021 рік, мабуть, буде найскладнішим роком для Huawei. Звичайно, нам потрібно почекати офіційної заяви від компанії

Федір Бубнов

Головний редактор gizchina.com.ua.

Оцініть автора
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: