Ринкова вартість біткойна перевищує 1 трильйон доларів: це така гра?

Після того, як Тесла витратив 1,5 мільярда доларів на інвестування в біткойн у січні цього року, ціна біткойна злетіла з 38 903 доларів США. Згідно з записом CoinMarketCap від 19 лютого, вартість кожної ціни біткойна досягла 55000 доларів США. Що ще цікавіше, ринкова вартість вперше перевищила межу в 1 трильйон доларів США.

Ще одне джерело, дані CoinGecko, показує, що сьогодні у світі випущено 18,53 мільйона біткойнів, і біткойн досягне межі 21 мільйон у 2040 році.

CNBC процитував Джима Ріда, дослідника стратегій з Deutsche Bank, який зазначив, що в міру того, як компанії або установи починають залучатись до біткойнів, масштаби біткойнів стали настільки великими, щоб встановити власний попит.

Принаймні, 9 компаній, що перелічуються по всьому світу, придбали біткойн як активи. На додаток до Tesla, платформа бізнес-аналізу MicroStrategy вміщує 71 079 біткойнів на суму понад 4 млрд. Доларів США; криптовалютний банк Galaxy Digital Holdings має 16 402; Grayscale Investments займає 656 166; CoinShares має 69 730; Інвестиційна компанія Ruffer налічує 45 000; а 3iQ має 22 590.

Ринкова вартість біткойна перевищує 1 трильйон доларів: це така гра?

Не лише вищезгадані галузі, що розвиваються, або інвестиційні банки, але навіть Банк Нью-Йорка Меллон, створений в 1784 році, оголосив у середині лютого, що надаватиме послуги з фінансування криптовалют, включаючи біткойни. Поступово визнана великими установами, Tesla планує дозволити споживачам купувати машини з біткойнами в майбутньому.

Хоча є ще багато фінансових організацій, які скептично ставляться до неї та вважають, що її перспективи незрозумілі, не можна заперечувати, що цю криптовалюту, яка охоплюється інвесторами та сильно зростає, не можна ігнорувати.

Чи надійний біткойн?

Однак Тесла також попередив, що вартість цифрових активів може і надалі залишатися дуже мінливою, що призводить до ризиків та невизначеності. Крім того, це тенденція, що формується, і неможливо передбачити прийняття інвесторів, споживачів чи компаній. Відсутність фізичної форми та залежність від різних технологій встановлення та перевірки транзакцій, або децентралізований характер, можуть бути піддані зловмисному нападу або мати технічні проблеми застарівання. Це може завдати фінансової шкоди компанії.

Засновник і генеральний директор Tesla Ілон Маск ніколи не вагався публічно підтримати криптовалюти. Наприкінці січня він додав хештег #bitcoin у свій профіль у Twitter. Це спричинило зростання біткойнів на 15,5%. Dogecoin, створений у 2013 році, також підживлювався Маск. Вона зросла приблизно з 0,003 дол. США в листопаді минулого року до 0,82 дол. США на цьому тижні, збільшившись на 2723%.

Федір Бубнов

Головний редактор gizchina.com.ua.

Оцініть автора
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: