Дослідження: браузери відстежують користувачів навіть в режимі інкогніто

Група дослідників з Університету Іллінойсу в Чикаго недавно опублікувала дослідницький звіт під назвою «Казки про обране та кеш: постійне відстежування в сучасних браузерах». Виявляється, треті сторони можуть використовувати функцію кешування браузера Safari, що підтримує Favicons, для ідентифікації та відстеження користувачів. Навіть якщо користувач перемикається в режим інкогніто, встановлює механізм блокування реклами або навіть очищає кеш, це не допомагає.

Favicon - це абревіатура від іконки "Вибране". Це належить до значка вебсторінки. Це значок вебсторінки, який розробляють оператори вебсайтів. Коли користувач відкриває вкладку в браузері, на вкладці з'являється значок Favicon.

Дослідники відзначили, що в функції кешування сучасних браузерів є кеш, призначений для Favicons. Це не HTTP-кеш. Таким чином, змін не відбудеться, навіть якщо користувач видалить кеш браузера, історію або дані. Крім того, він не зміг належним чином ізолювати режим інкогніто, і термін зберігання склав один рік.

Тому дослідники розробили абсолютно новий механізм відстеження. Він використовує характеристики Favicons в поєднанні з багатьма атрибутами "відбитків пальців" браузера. Це дозволяє вебсайту створити 32-бітний ідентифікатор відстеження протягом 2 секунд.

Цей механізм відстеження може подолати захист від відстеження всіх сучасних браузерів, що використовують кеш Favicons, включаючи Chrome, Safari й навіть Brave. Навіть якщо користувач очищає кеш, встановлює розширення для блокування реклами та перезапускає систему, він не може запобігти відстеження цього механізму. Що стосується Firefox, дослідники заявили, що вони випадково виявили помилку в Firefox під час тестування, яка привела до збою атаки. Однак ми вважаємо, що після того, як Firefox виправить помилку, він зможе успішно відстежувати користувачів Firefox.

Дослідники припускають, що браузери повинні змінити метод кешування своїх значків, щоб запобігти відповідне відстеження. Оператори браузера також отримали результати дослідження.

Оцініть автора
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: