Tesla купила біткойни за 1,5 мільярда доларів і буде за них продавати свою продукцію

Лідер електромобілів Tesla у своєму щорічному фінансовому звіті, представленому Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC), зазначив, що компанія інвестувала в біткойни приблизно 1,5 млрд доларів. Крім того, споживачі зможуть платити через цю криптовалюту за придбання продуктів компанії. У день новин ціна біткойна різко зросла з 38 903 доларів США, збільшившись більше ніж на 19%.

Tesla купила біткойни за 1,5 мільярда доларів і буде за них продавати свою продукцію

Біткойн

Тесла заявив, що компанія оновила свою інвестиційну стратегію в січні цього року. Виходячи з концепції диверсифікації та гнучкості, частина грошових коштів використовується для інвестування в інші резервні активи. Вони включають цифрові активи, золото, фонди та інші. До цього часу компанія придбала загалом близько 1,5 мільярда доларів біткойнів.

Багато компаній, що перелічені в США, інвестували в біткойни. Наприклад, MicroStrategy, яка в основному розробляє програмне забезпечення для бізнес-аналітики та мобільні програми, придбала минулого року активи в біткойнах на 425 мільйонів доларів, щоб уникнути інфляції. Компанія електронних платежів Square також оголосила минулого року про придбання 4 709 біткойнів за ціною 50 мільйонів доларів. Вони зробили це на основі прогнозу, що криптовалюти можуть зміцнити свої економічні можливості.

Чи надійний біткойн?

Однак Тесла також попередив, що вартість цифрових активів може і надалі залишатися дуже мінливою, що призводить до ризиків та невизначеності. Крім того, це тенденція, що формується, і неможливо передбачити прийняття інвесторів, споживачів чи компаній. Відсутність фізичної форми та залежність від різних технологій встановлення та перевірки транзакцій або децентралізований характер можуть бути піддані зловмисним атакам або мати проблеми із застарілим технічним старінням. Це може завдати фінансової шкоди компанії.

Засновник і генеральний директор Tesla Ілон Маск ніколи не вагався публічно підтримати криптовалюти. Наприкінці січня він додав хештег #bitcoin у свій профіль у Twitter. Це спричинило зростання біткойнів на 15,5%. Dogecoin, створений у 2013 році, також підживлювався Маск. Вона зросла приблизно з 0,003 дол. США в листопаді минулого року до 0,82 дол. США на цьому тижні, збільшившись на 2723%.

Федір Бубнов

Головний редактор gizchina.com.ua.

Оцініть автора
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: