Виторг Qualcomm виріс на 62%

Дохід Qualcomm за останній квартал склав 8,235 млрд доларів. Це на 62% більше, ніж у першому кварталі 2020 фінансового року, що дорівнює 5.077 млрд дол. Прибуток до оподаткування за рік збільшився з 947 млн. Доларів до 2,604 млрд. Доларів, тобто на 175%. Чистий прибуток за той самий період збільшився з 925 млн до 2,455 млрд дол., або 165%.

За словами керівництва компанії, потужний попит на смартфони з підтримкою 5G, а також успіх у сегментах IoT та автомобільної електроніки сприяли досягненню високих результатів у минулому кварталі.

Протягом кварталу компанія виплатила акціонерам 1,2 мільярда доларів. Одночасно було виплачено 739 мільйонів доларів у вигляді дивідендів та 444 мільйони доларів у вигляді викупу акцій. На кінець кварталу активи компанії оцінювались у 33,111 мільярда доларів, з яких готівка та їх еквіваленти становили 11,109 мільярда доларів.

Виторг Qualcomm виріс на 62%

MediaTek і Qualcomm домінують на китайському ринку телефонних чіпів

Згідно з останнім прогнозом Digitimes Research, тайванської організації з вивчення ринку, у першому кварталі 2021 року постачання китайських процесорів додатків для смартфонів (AP) залишатимуться такими ж, як і в попередньому кварталі. Це означає, що китайська відправка AP залишатиметься незмінною. У четвертому кварталі минулого року лише китайські виробники смартфонів відвантажили близько 211,6 млн чіпів AP. Основна частина цих чіпів надходить від двох виробників - MediaTek та Qualcomm.

Виторг Qualcomm виріс на 62%

Очікували, що із загрозою заборони Huawei замовлення впадуть. Однак це не так. Схоже, що такі бренди, як Xiaomi, OPPO та Vivo, ефективно заповнюють порожнечі, які Huawei залишає на світовому ринку. Це, швидше за все, відповідає за збільшення обсягів відправлень у порівнянні з попереднім роком.

MediaTek є найбільшим постачальником на китайському ринку AP для смартфонів у четвертому кварталі 2020 року. На тайванського виробника чіпів припадає 42,5% частки ринку. Qualcomm тісно стежить за тим, частка ринку становить 41,5%. На третьому місці - Huawei HiSilicon (Kirin) з 9,5% ринку. Аналітики вважають, що в першому кварталі 2021 року цей рейтинг залишиться незмінним.

Мікросхеми AP з використанням 12-нм процесу становлять 38,4% від загального обсягу постачання Китаю чіпів AP для смартфонів. Digitimes Research прогнозує, що в першому кварталі 2021 року загальна частка мікросхем AP з використанням трьох процесів 6/7/8 нм перевищить частку 12 нм.

Китайські фірми продовжуватимуть збільшувати замовлення чіпів

Замовлення на чіпи AP від ​​китайських виробників не скоротяться найближчим часом. Новий виробник, такий як Honor (немає зв'язків з Huawei), створює свій інвентар для чіпів. Інші китайські марки мобільних телефонів також розміщують свої замовлення, і це збереже високий рівень запасів чіпів. Поточна потужність пластин 7 нм і 12 нм є жорсткою. Це може змусити компанії-виробники смартфонів збільшити запаси.

Після заборони Huawei з боку США продажі таких брендів, як Xiaomi, OPPO та Vivo, зростають. Це одна з причин, чому ЗМІ очікують збільшення обсягу постачання китайських смартфонів та їх компонентів.

Хоча китайські виробники добре працюють у Китаї, у них все ще є шлях у світовому масштабі. До заборони США Huawei була на межі стати найбільшим у світі виробником смартфонів. Для інших китайських виробників телефонів побиття таких, як Apple чи Samsung, буде складним завданням. Однак передбачається, що постачання компонентів мобільних телефонів у Китай можуть продовжувати зростати.

Федір Бубнов

Головний редактор gizchina.com.ua.

Оцініть автора
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: