У минулому кварталі було продано 60 мільйонів ноутбуків

Світові постачання ноутбуків, за винятком моделей зі знімною клавіатурою, досягли 60 мільйонів одиниць у четвертому кварталі минулого року. Цей показник більш ніж на 10% вищий, ніж у третьому кварталі. Ці дані містяться у звіті Digitimes Research.

Зростання продажів аналітики пов'язують з високим попитом, пов'язаним із переходом до віддаленої роботи та навчання на тлі тривалої пандемії. Крім того, продажі в кінці року зросли завдяки рекламним кампаніям та державним субсидіям споживачам.

У минулому кварталі було продано 60 мільйонів ноутбуків

За даними Digitimes Research, постачання за весь 2020 рік зросли більш ніж на 25% у порівнянні з 2019 роком і досягли 201 млн. Одиниць. Востаннє такий високий показник був зафіксований дев'ять років тому.

Очікується, що продажі трохи зменшаться в поточному кварталі у порівнянні з четвертим кварталом минулого року, що відображає сезонний характер. Однак зниження буде не таким вираженим, як у попередні роки. Він не перевищуватиме 10%, тоді як раніше був 15-25%.

Постачання ноутбуків зросли на 25% у 2020 році

Ринок ПК в останні роки боровся лише з декількома компаніями, які збирали позитивні результати та тим самим встановлювали домен у цьому сегменті. Що стосується ноутбуків, ситуація, схоже, змінюється позитивно. Ще у 2010 році по всьому світу було відправлено 201 мільйон ноутбуків та 157 мільйонів настільних ПК. Попри те, що ПК протягом останніх десяти років продовжував скорочуватися, ноутбуки демонструють позитивні цифри, і минулий рік не є винятком. За підрахунками Aksje Bloggen, цього року буде поставлено понад 225 мільйонів ноутбуків. Це значне збільшення у порівнянні з 218 мільйонами минулого року. Якщо порівняти це з показниками 2010 року, ми побачимо, як розвивався ринок та долали виклики за останні роки.

За даними IDC, у 2023 році буде поставлено 216 мільйонів ноутбуків, що є менш позитивним результатом, ніж Bloggen. Що стосується Canalys, дослідницька фірма показує, що за останній рік було відправлено 235,1 мільйона ноутбуків, що є рекордом за останні роки. На додаток, в ній зазначається, що сегменту ПК вдалося поставити понад 61,9 мільйона одиниць.

У минулому кварталі було продано 60 мільйонів ноутбуків

Lenovo все ще лідирує на ринку

Однією з причин сплеску ноутбуків, здається, безпосередньо пов'язана з пандемією COVID-19. Зважаючи на обмеження, накладені на карантин, багатьох робітників відправляли до Риму працювати віддалено. Це призвело до того, що багатьом з них довелося придбати новий комп’ютер або ноутбук із потужним обладнанням. Це призвело до збільшення відвантажених одиниць на 26%. Як завжди, Lenovo залишається найкращим гравцем у цьому сегменті. Китайська компанія контролювала чверть ринку із 72,2 мільйона продажів. За ним слідувала компанія HP, яка відвантажила 67,7 мільйона одиниць, і Dell - третя з 50,3 мільйона одиниць.

Відповідне збільшення доходів у 2020 році зробило сегмент ноутбуків більш прибутковим. Він виріс до 140,3 млрд доларів, що на 4,6 млрд долара більше, ніж за рік. Цікаво, що оцінки вказують на чергове збільшення у 2021 році, яке досягне 142,1 мільярда доларів доходу. США повинні залишатися найбільшим ринком збуту і становитимуть близько 36,1 млрд. Доларів доходу. За нею слідують Китай з 19,6 млрд доларів і Японія з 9,8 млрд доларів.

Всупереч постійному зростанню сегменту ноутбуків, на сегмент настільних ПК не надто сподіваються. За підрахунками, минулого року було відвантажено лише 79 мільйонів одиниць. Зниження триватиме у 2021 році та наступних роках. У 2024 році він повинен досягти 73 мільйонів.

Федір Бубнов

Головний редактор gizchina.com.ua.

Оцініть автора
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: