Огляд Honor Band 6: Перші враження після двох тижнів використання

Браслет HONOR Band 6 є останнім зі своєрідної лінійки Huawei Watch Fit, HONOR Watch ES і HONOR Band 6. І з його появи було вже зламано багато списів (цікавий, проте вийшов каламбур, хтось може подумати, що ламалися копії HONOR Band 6). Головне питання, ну і причина якогось баттхерта у власників старших версій ˗ як же так, що в чомусь подібний їх пристроїв девайс може коштувати у два рази дешевше.

Якщо Huawei Watch Fit і HONOR Watch ES - близнюки брати, що відрізняються тільки дизайном і деякими функціями, які реалізовані швидше за все тільки прошивкою і будуть, можливо в майбутньому уніфіковані, то HONOR Band 6 отримав екран більш скромних розмірів (1.47 '' роздільною здатністю 368 x 194 пікселів проти 456 x 280 пікселів у "старших братів"), що чомусь зовсім не видно в рекламних фото і відео.

Огляд Honor Band 6: Перші враження після двох тижнів використання

І якщо фото можна пояснити тим, що насправді це просто тривимірна модель, то як пояснити, що HONOR Band 6 на відео сильно схожий екраном на HONOR Watch ES - для мене загадка. Вочевидь добре попрацювали боги маркетингу.

Насправді пропорції екрану HONOR Band 6 є чимось середнім між рекламними матеріалами, де співвідношення ширини та висоти сильно велике стосовно оригіналів, та іконкою браслета в додатку "Здоров'я", де співвідношення сильно замале. У двох слова це буде звучати так: в рекламі браслет розтягнули по ширині, а на іконці - по висоті.

Фірмовий додаток Huawei Health

Раз вже я торкнувся додатка "Здоров'я" (Huawei Health), то скажу пару слів про нього. Це фірмове хуавеевский додаток для підтримки гаджетів, і, на мою думку — головний плюс всіх гаджетів "ху / хо".

У порівнянні з деякими іншими брендами додаток тримає всі дані на головному своєму екрані, ну і вони синхронізуються з профілем користувача. У додатку пристрої іншого виробника, володарем яких мені "пощастило" бути упродовж місяця, всі дані вносилися в розділ самого пристрою, і в цей розділ був активний лише тоді, коли пристрій було під'єднано.

Ну а коли я віддав цей пристрій на діагностику, а потім і зовсім отримав за нього гроші назад, то всі дані згинули разом з ним, попри те, що вони, мають залишатися в додатку, але в неактивній вкладці цього пристрою.

Порівняння HONOR Band 5 і HONOR Band 6

Огляд Honor Band 6: Перші враження після двох тижнів використання

Оскільки я є володарем також HONOR Band 5 - попередньої версії фітнес-браслета HONOR Band, то має сенс порівняти ці дві моделі, бо з приводу Huawei Watch Fit і HONOR Watch ES все ясно: вони більше, дорожчі, мають іншу начинку, GPS, вбудовану пам'ять для прослуховування музики в розмірі 4Gb, а також демонструють ролики з правильним виконанням вправ. А ще вони мають AoD (Always on Display), що звичайно ж може бути реалізовано і в HONOR Band 6, якщо цього захоче виробник.

З приводу HONOR Band 5 і HONOR Band 6 багато хто питає, а чому, власне кажучи, HONOR Band 6 краще, крім збільшеного екрана, функції начебто одні й ті ж. Я звичайно ж не розкривав жоден браслет і не бачив їх начинки, але з приводу зручності та функціональності HONOR Band 6 в порівнянні з HONOR Band 5 можу перерахувати наступні його переваги:

Магнітна зарядка

Магнітна зарядка, яка набагато зручніше кредла з засувками в HONOR Band 5. До того ж десь промайнула інформація, що в HONOR Band 6 зарядка ще й швидка, і те, що отримати браслет вселиш за 5 хвилин заряду може йому вистачити мало не на цілий день.

Датчик вимірювання пульсу

Це заявлений оновлений датчик вимірювання пульсу TruSeen 4.0. Не знаю, наскільки ця цифра важлива користувачеві, але будемо вважати що все нове завжди хоч трошки краще старого.

Моніторинг рівня стресу

Можливість постійного моніторингу рівня стресу. Стрес тут, як я зрозумів, на відміну від частоти пульсу, поняття суто суб'єктивне, тому при найменших пертурбації, пов'язаних з необхідністю перепідключити гаджет (всього лише перепідключити, а не зробити йому скидання), припустимо пов'язаних з відкатом на попередню версію програми "Здоров'я" вся інформація з годинника переноситися в будь-яку версію програми та під будь-якого користувача, крім рівня стресу. Браслет продовжує його регулярно вимірювати, фіксувати та демонструвати у себе на спеціальному екрані, але віддавати додатком категорично відмовляється. Допомагає тільки скидання браслета до заводських налаштувань.

Робота з повідомленнями

У HONOR Band 5, як, втім і в гаджетах інших брендів, повідомлення просто сипалися в пристрій, затираючи потроху старі. Я пам'ятаю, як багато хто цікавився, чи пропадають повідомлення в пристрої після того, як їх прочитають на телефоні. І виробник, схоже, почув стражденних. Тепер повідомлення синхронізуються з вмістом шторки телефону, і в добавок можна при прочитанні на браслеті їх просто змахнути, і тоді вони зникнуть.

Інтерфейс

Абсолютно нова концепція інтерфейсу. Тепер у браслета є крім основного ще п'ять допоміжних екранів. Точніше їх сім (пульс, стрес, погода, Ali Pay, дані активності, управління плеєром, дані сну), але для показу можна вибрати тільки п'ять з них. Перемикання відбувається свайпамі вправо або вліво. Також у пристрої є "шторка" з основними настройками, яка відкривається свайпом вниз. Свайп вгору відкриває повідомлення.

Вхід в меню здійснюється за допомогою єдиного органу управління - механічної кнопки збоку. Деякі пункти меню показують інформацію, яка є в додаткових екранах, але більш розширену.

Є також теми з віджетами, поки тільки дві. У першій, вбудованої, дані, доступні для налаштування трьох віджетів, чомусь не універсальні. Тобто, тільки в одному віджеті можна вибрати або поточне значення пульсу, або останнє значення рівня стресу, у двох інших ці значення для вибору не пропонуються.

І ще, натискання на віджет відкриває пункт меню з відповідними даними, саме пункт меню, а не додатковий екран, тож, на відміну від додаткового екрана там міститься вся інформація, зі статистикою і поясненнями.

Погода

На циферблатах з погодою вказується поточна температура і значок погоди. Те ж саме було і на HONOR Band 5, але на HONOR Band 6 на додаток до цього є ще й додатковий екран погоди, де, втім, є тільки той же значок і цифра, але великі. Зате в меню, яке буде доступно прямо з циферблата по тапу на значку, якщо вибрати циферблат з віджетами, міститься не тільки погодинна інформація про погоду, але і прогноз на найближчі 6 днів.

Багатозадачність

Питання звичайно спірне, але принаймні одну річ можна зробити в HONOR Band 6 на відміну від HONOR Band 5. Мені її сильно не вистачало і доводилося додатково з браслетом використовувати ще і смартфон. На HONOR Band 6 можна запустити таймер, налаштувавши в ньому необхідний інтервал, після чого, звернувши його свайпом, запустити тренування, після налаштованого часу таймер з'явиться поверх екрану тренування, звідки його можна буде перезапустити знову.

Моніторинг частоти пульсу в реальному часі

Ця функція, до речі, непомітно з'явилася і в HONOR Band 5 після чергового оновлення, так що нечисленні власники циферблатів зі значком пульсу (я собі недавно змайстрував собі такий самостійно, ви можете помітити його на фото) отримали можливість замість значення, отриманого після останнього виміру пульсу, бачити тепер реальне значення. За умови активації функції постійного моніторингу в налаштуваннях самого браслета.

До речі, не дивлячись на активацію цієї функції та наявність показника на кастомному циферблаті в HONOR Band 5, зайшовши у вкладку пульсу ви бачили тільки значок і пропозицію сісти зручніше і підготуватися до вимірювання пульсу. У HONOR Band 6 на вкладці ви отримуєте графік зміни пульсу протягом доби, а в пункті меню ще й статистику з поясненнями.

Налаштування екрану

Крім можливості потримати екран включеним якийсь час, що було і в HONOR Band 5, з'явилося можливість вибору часу світіння екрана після його активації. Значний не багато: 10 с, 15 с, 20 с і Авто. Час постійного світіння екрана теж можна вибирати. Тут діапазон від 5 хв до 20 хв з кроком в 5.

Автономність

У мене від 100% до 10% браслет розряджався за 10 діб з усіма включеними функціями та активацією режиму не турбувати за розкладом в нічний час. При цьому відключалася й активована функція включення екрану по повороту руки.

Чутливість екрану

Звернув увагу, що браслет реагує на дотик у флісових рукавичках. Для експерименту спробував натискати на екран смартфона, але тут фокус не вдався. Може справа в захисному склі, а може і ні.

Висновки

Переваги та недоліки
Переваги
Великий, можна сказати величезний AMOLED екран, відразу робить браслет лідером за цим критерієм серед усіх конкурентів
Абсолютно новий інтерфейс, що спрощує користування гаджетом
Циферблати з віджетами, тап на яких дозволяє перемикнутися з основного екрана на вкладку з докладною інформацією по цікавого виду інформації
Робота з повідомленнями, а саме синхронізація їх зі смартфоном
Автономність (близько 10 діб з усіма включеними функціями)
Магнітна зарядка
Моніторинг рівня стресу
Можливість створення власних циферблатів (в останній версії додатка вже з'явилася підтримка HONOR Band 6)
Недоліки
Непродуманість деяких моментів інтерфейсу, зокрема можливість вибрати тільки 5 додаткових екранів з 7-ми можливих.
Управління за допомогою механічної кнопки. Рішення спірне, бо виникає питання про ресурс цієї кнопки, ну і про зручність нею користуватися, тому, що вона має досить великий і тугий хід, і якщо, наприклад, активацію пристрою можна налаштувати за допомогою повороту кисті, то в основне меню без натискання кнопки не потрапиш, причому через згадані особливості, повноцінно натиснути кнопку можна тільки якщо обхопити пристрій з двох сторін, оскільки при натисканні кнопки у пристрої повинна бути опора.
Дивна робота "розумного будильника", який частіше не спрацьовує, ніж спрацьовує, хоча фази сну цілком відповідні.
Відсутність функції автоматичного зниження яскравості в нічний час. У HONOR Band 5 ця функція, якщо я не помиляюся, вже була "з коробки", і як мені здається це чисто софтова "Фіча", і нічого не заважає виробникові її реалізувати, якщо буде на те його бажання.
Дуже мала, сподіваюся що поки, кількість циферблатів з віджетами, і неможливість в деяких вибрати одночасне зображення на екрані всіх, цікавлять тебе даних.
Виявлено факт, що чорний ремінець є фарбованим, ну або принаймні має досить тонкий поверхневий матовий шар, який з радістю починає облазити, мабуть, від тертя об рукав, і ось під ним видно матеріал менш чорний і матовий. У HONOR Band 5 ремінець за рік користування тільки трохи втратив свій рельєф.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Федір Бубнов

Головний редактор gizchina.com.ua.

Оцініть автора
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: