Крах вбивці iPhone: Топ-3 причини провалу Nokia N97

Nokia N97 - це 3G-смартфон 2009 року, який використовував операційну систему Symbian 9.4. У той час iPhone швидко набував популярності на ринку смартфонів. Лідеру галузі мобільних телефонів Nokia терміново був потрібен мобільний телефон, щоб зберегти свої позиції. Це завдання впало на нову Nokia N97. Однак цей телефон став для Nokia великим розчаруванням. За словами Анссі Ванджокі, виконавчого віцепрезидента з питань ринків Nokia, постачання та дохід цього телефону були великими, однак це було "величезним розчаруванням з точки зору якості досвіду для споживача і того, чого ми не очікували".

У той час Nokia все ще була лідером галузі і могла продавати мобільні телефони лише на основі своєї торгової марки. Раніше смартфони запускали лише кілька програм і мали доступ до обмеженої мережі. Смартфони майбутнього повинні стикатися з сайтами, схожими на сторінки ПК, і запускати такі ж складні програми, як настільні комп'ютери, що значно перевершує апаратні та програмні можливості платформи Nokia.

Крах вбивці iPhone: Топ-3 причини провалу Nokia N97

IPhone зробив сенсорний екран популярним, а N97 також має сенсорний екран. 3,5-дюймовий екран має зручне для відео співвідношення сторін 16: 9 і більше, ніж екран Nokia 5800. Однак він все ще використовує резистивний дотик. У порівнянні з ємнісним дотиком, це завжди поганий вибір. Він поставляється з набагато нижчою чутливістю та відсутністю мультисенсорної підтримки.

Якщо Apple щось зробила правильно, це масштабування екрана двома пальцями. Звичайно, ми не можемо ігнорувати багаті програми iPhone. Для порівняння, пропозиція від системи Symbian виглядає як жарт.

Чому Nokia N97 не вдалася? Три причини

Крах вбивці iPhone: Топ-3 причини провалу Nokia N97

Це суперечливе питання, оскільки, схоже, воно не має багато спільного з екраном N97, і воно навіть не спричинене незграбним програмним забезпеченням Symbian. Це головним чином через менталітет Nokia на той час. N97 був випущений у середині 2009 року. Його одноядерний процесор працював на частоті 434 МГц і мав лише 128 МБ оперативної пам'яті. Після завантаження операційної системи залишається лише близько 50 МБ вільного місця.

Це насправді не є ключовим фактором, ці параметри однакові з оригінальним iPhone. Крім того, N97 також конкурує з iPhone 3GS з процесором 600 МГц і 256 МБ оперативної пам'яті.

Насправді, процесори мобільних телефонів на той час були дуже слабкими, і iOS навчилася виконувати багатозадачність лише через багато років.

Бідна підтримка додатків

Крах вбивці iPhone: Топ-3 причини провалу Nokia N97

Система Symbian підтримувала справжню багатозадачність протягом багатьох років, але в ній працює відносно проста програма, яка легко адаптується до обмежених доступних ресурсів. Річ у тому, що після того, як Apple і Google відкрили двері своїх магазинів додатків, розробники швидко звернулися до створення додатків та ігор для настільних комп’ютерів, і N97 не міг працювати з такими програмами.

На додаток до недостатньо потужних апаратних засобів N97, більшою проблемою може бути відсутність створення конкурентного сховища програм. У червні 2009 року в магазині Ovi Nokia було "до 525 додатків". Для порівняння, Apple опублікувала пресреліз у листопаді 2009 року, стверджуючи, що App Store може завантажити 100 000 програм (кілька місяців тому App Store досяг 1 мільярда завантажень додатків). Приблизно в той же час Android App Store налічував близько 11 000 додатків.

Бідний слайд-дизайн - вузька клавіатура

Крах вбивці iPhone: Топ-3 причини провалу Nokia N97

Nokia N97 має слайд-дизайн із трирядковою клавіатурою QWERTY, що відображається під дисплеєм. Тоді це було перевагою, але це було лише черговим проявом застарілих ідей Nokia. З удосконаленням методів введення, клавіатури з сенсорним екраном стали більш точними і незабаром затьмарили фізичні клавіатури.

Сенсорний екран навіть побив рекорд швидкості набору тексту. Торік середня швидкість друку на смартфонах становила 38 слів на хвилину, тоді як середня швидкість набору тексту повнорозмірної клавіатури ПК становила 52 слова на хвилину. Вузька клавіатура N97 ніколи не зможе досягти такої швидкості.

Хоча все ще є люди, яким не вистачає клавіатури QWERTY, це вчорашній вибір користувачів.

Питання якості

Крах вбивці iPhone: Топ-3 причини провалу Nokia N97

На перший погляд, Nokia N97 має перевагу. Поставляється з 32 ГБ вбудованого сховища та слотом MicroSD. Він також має стереодинаміки, 3,5-мм роз'єм для навушників і навіть підтримує FM, тому користувачі можуть насолоджуватися мультимедіа в будь-який час і в будь-якому місці. Максимальний об'єм пам'яті iPhone за той самий період становив 16 Гб, як і оригінальний Galaxy S, випущений наступного року. Nokia також оснастила свій мобільний телефон 5-мегапіксельною камерою з оптикою Carl Zeiss і підтримувала запис відео 480p зі швидкістю 30 кадрів в секунду. Якість зображення для фотографій та відео також дуже хороша, що набагато краще, ніж 3-мегапіксельний об'єктив на iPhone 3GS.

Саме завдяки цьому прекрасному обладнанню продажі Nokia N97 за перші три місяці досягли 2 мільйонів. Однак проблеми з якістю процесу розробки програмного та апаратного забезпечення розчарували споживачів.

Висновок

Крах вбивці iPhone: Топ-3 причини провалу Nokia N97

Після величезного розчарування Nokia N97 шляху до Nokia не було. Однак компанія розпочала деякі потужні зміни, коли повністю перейшла на Windows Phone від Microsoft. З позитивного боку, система WP7 вимагає апаратної платформи, яка є більш досконалою, ніж апаратна платформа, що працювала на той час Symbian. З мінусів - вона також була жахливою. WP7 запізнилась та була неповною.

Через це спроба Nokia наздогнати конкурентів зазнала невдачі. Основною причиною було те, що величезний на той час броненосець не встиг розвернутися і ще менше часу побудувати новий корабель поруч з уже горілим кораблем.

Відсутність розвитку системи Symbian є ключем до краху Nokia. Перехід до Windows не принесла компанії особливої ​​користі. Ми спостерігали, що стільки операційних систем падали через погану підтримку додатків. Якщо бренд мобільного телефону покладається на операційну систему, що тоне, вона, ймовірно, потоне разом із системою.

 

Джерело
Оцініть автора
GizChina.Com.Ua
Додати коментар:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: